• Adresses et horaires d’ouverture
  • Langage:English|Français|简体中文
  • 647-5604448(Toronto), 613-2094100(Ottawa)plus...
  • Lieux :ON|QC|BC|AB|SK|MB|NB|NL
  • Liste des Chaînes TV

    EFFACER LES FILTRES
    Toutes les chaînes Divertissement Général Famille Mode de vie & éducation Sports Actualités
    Afficher 138 Chaînes
    # Nom Le Basic Le Standard Le Premium Ajouter Guide TV
    2 ABC HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~01:30
    The Rookie
    01:30~02:30
    S.W.A.T.
    02:30~03:30
    Extra
    03:30~04:00
    Paid Programming
    04:00~04:30
    Paid Programming
    04:30~05:00
    Paid Programming
    05:00~05:30
    SST Car Show
    05:30~06:00
    Relieve your foot pain with WalkFit!
    06:00~06:30
    oh baby!
    06:30~07:00
    Hearts of Heroes
    07:00~07:30
    Jack Hanna's Passport
    07:30~08:00
    The Race - Weekend
    08:00~09:00
    Good Morning America
    09:00~10:00
    This Week With George Stephanopoulos
    10:00~10:30
    Joel Osteen
    10:30~11:30
    The Chapel
    11:30~12:00
    The Broadway Show With Tamsen Fadal
    12:00~12:30
    To Be Announced
    12:30~13:00
    WNBA Countdown
    13:00~15:00
    WNBA Basketball
    15:00~18:00
    2024 Wimbledon Championships
    18:00~18:30
    7 News at 6pm
    18:30~19:00
    ABC World News Tonight With David Muir
    19:00~20:00
    America's Funniest Home Videos
    20:00~21:00
    America's Funniest Home Videos
    21:00~23:00
    The Sandlot
    23:00~23:35
    7 News at 11pm
    3 CBS HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:35~01:35
    SEAL Team
    01:35~02:05
    Men's Health - All-Natural Secret for Prostate Health
    02:05~02:35
    Who Stole My Life?
    02:35~03:00
    Paid Programming
    03:00~03:30
    Paid Programming
    03:30~04:00
    Paid Programming
    04:00~04:30
    Men's Health - All-Natural Secret for Prostate Health
    04:30~05:00
    Paid Programming
    05:00~05:30
    In Touch With Dr. Charles Stanley
    05:30~06:00
    Empire State Weekly
    06:00~06:30
    Tails of Valor
    06:30~07:00
    Recipe Rehab
    07:00~09:00
    Sunday Wake Up
    09:00~10:30
    CBS News Sunday Morning
    10:30~11:30
    Face the Nation
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~15:00
    PGA Tour Golf
    15:00~18:00
    BIG3 Basketball
    18:00~18:30
    News 4 Weekend
    18:30~19:00
    CBS Weekend News
    19:00~20:00
    60 Minutes
    20:00~21:00
    Tulsa King
    21:00~22:00
    Tracker
    22:00~23:00
    The Equalizer
    23:00~23:35
    News 4 at 11
    4 FOX HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Paid Programming
    00:30~01:00
    Full Measure With Sharyl Attkisson
    01:00~01:30
    Raw Travel
    01:30~02:00
    Cleaner, Fresher Carpets with Shark
    02:00~02:30
    The Big Bang Theory
    02:30~03:00
    The Big Bang Theory
    03:00~03:30
    Two and a Half Men
    03:30~04:00
    Two and a Half Men
    04:00~04:30
    Open House
    04:30~05:00
    Funny You Should Ask
    05:00~05:30
    The Liquidator
    05:30~06:00
    The Liquidator
    06:00~07:00
    NEW Shark Vacuum! Your Pet Hair Solution!
    07:00~08:00
    Cleaner, Fresher Carpets with Shark
    08:00~09:00
    Ernest Angley Ministries
    09:00~10:00
    FOX News Sunday
    10:00~10:30
    Full Measure With Sharyl Attkisson
    10:30~11:00
    The Key of David
    11:00~12:00
    Paid Programming
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~14:00
    Paddington
    13:00~14:00
    To Be Announced
    14:00~15:00
    Euro Today
    15:00~17:00
    2024 UEFA European Championship
    17:00~17:30
    UEFA European Championship Final Postmatch Show
    17:30~19:00
    Spotlight on America Presents
    19:00~20:00
    Copa Tonight
    20:00~22:00
    2024 Copa America
    22:00~23:00
    The National Desk
    23:00~23:30
    Full Measure With Sharyl Attkisson
    5 NBC HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:03~01:33
    Relieve your foot pain with WalkFit!
    01:33~02:03
    Cleaning Secret Weapon!
    02:03~02:32
    1st Look
    02:32~03:02
    Open House NYC
    03:02~03:30
    Open House NYC
    03:30~04:00
    Paid Programming
    04:00~05:00
    Entertainment Tonight
    05:00~06:00
    In Touch With Dr. Charles Stanley
    06:00~06:30
    Earth Odyssey With Dylan Dreyer
    06:30~08:00
    Daybreak Sunday
    08:00~09:00
    Sunday Today With Willie Geist
    09:00~10:00
    Meet the Press
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~11:30
    Our Lady of Victory Basilica Mass
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~12:30
    IndyCar Series Pre-Race
    12:30~14:30
    IndyCar Racing
    14:30~18:00
    Golf
    18:00~18:30
    Channel 2 News
    18:30~19:00
    NBC Nightly News With Lester Holt
    19:00~21:00
    American Ninja Warrior
    21:00~23:00
    America's Got Talent
    23:00~23:30
    Channel 2 News
    6 OMNI1 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    OMNI News: Italian Edition
    00:30~01:00
    L'arte Di Cucinare
    01:00~02:00
    Focus Portuguese
    02:00~02:30
    OMNI News: Italian Edition
    02:30~03:00
    L'arte Di Cucinare
    03:00~03:30
    OMNI News: Italian Edition
    03:30~04:00
    L'arte Di Cucinare
    04:00~04:30
    OMNI News: Italian Edition
    04:30~05:00
    L'arte Di Cucinare
    05:00~06:00
    Focus Portuguese
    06:00~07:00
    The Third Element
    07:00~07:30
    TMTV: Centre Stage
    07:30~08:00
    Ondes Africaines
    08:00~09:00
    Ghanacan TV
    09:00~09:30
    Conéctate con Nash
    09:30~10:00
    Caribbean Vibrations
    10:00~10:30
    Nós, Portugueses
    10:30~11:00
    Está Escrito
    11:00~11:30
    Now What
    11:30~12:00
    One Naija
    12:00~14:00
    Festival Italiano Di Johnny Lombardi
    14:00~15:00
    Noi Romanii
    15:00~16:00
    Kontakt
    16:00~16:30
    KONTAKT: Next GEN!
    16:30~17:00
    Planet Africa
    17:00~18:00
    Focus Portuguese
    18:00~18:30
    Althea Show
    18:30~19:00
    Mag TV
    19:00~19:30
    Serbian Toronto TV
    19:30~20:00
    Croatica TV
    20:00~20:30
    El Break TV
    20:30~21:00
    Nash Dom
    21:00~21:30
    TV Vestnik.ca
    21:30~22:30
    Pasqyra Shqiptare
    22:30~23:00
    Mag TV
    7 OMNI2 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    OMNI News: Punjabi Edition
    00:30~01:00
    OMNI News: Filipino Edition
    01:00~01:30
    OMNI News: Arabic Edition
    01:30~02:00
    OMNI News: Punjabi Edition
    02:00~02:30
    OMNI News: Cantonese Edition
    02:30~03:00
    OMNI News: Mandarin Edition
    03:00~03:30
    OMNI News: Filipino Edition
    03:30~04:00
    OMNI News: Arabic Edition
    04:00~04:30
    OMNI News: Punjabi Edition
    04:30~05:00
    OMNI News: Cantonese Edition
    05:00~05:30
    OMNI News: Arabic Edition
    05:30~06:00
    OMNI News: Filipino Edition
    06:00~06:30
    OMNI News: Arabic Edition
    06:30~07:00
    Abroad
    07:00~07:30
    Oxygen with Ramy
    07:30~08:00
    Admas
    08:00~09:00
    Nikkei TV
    09:00~10:00
    TV Viet Tien
    10:00~10:30
    Kala Kavaya
    10:30~11:30
    Muuqaalka Soomaalida
    11:30~12:00
    Hawa Toronto
    12:00~12:30
    Saat Rang
    12:30~13:00
    Keraleeyam
    13:00~13:30
    Oxygen with Ramy
    13:30~14:00
    Iran Zameen
    14:00~14:30
    Pasargad Today
    14:30~15:00
    Vanakkam TV
    15:00~15:30
    CMC TV
    15:30~16:00
    Bangla Television
    16:00~16:30
    OMNI News: Arabic Edition
    16:30~17:00
    Sunshine Telugu TV
    17:00~17:30
    OMNI News: Arabic Edition
    17:30~18:00
    OMNI News: Filipino Edition
    18:00~18:30
    Where We Belong
    18:30~19:00
    OMNI News: Arabic Edition
    19:00~19:30
    OMNI News: Punjabi Edition
    19:30~20:00
    Melas to Mainstream: Punjabi Music's Boom in Canada
    20:00~20:30
    OMNI News: Filipino Edition
    20:30~21:00
    OMNI News: Arabic Edition
    21:00~21:30
    OMNI News: Cantonese Edition
    21:30~22:00
    Showers of Blessings
    22:00~22:30
    OMNI News: Mandarin Edition
    22:30~23:00
    OMNI News: Mandarin Edition
    23:00~23:30
    OMNI News: Filipino Edition
    8 PBS HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Van der Valk on Masterpiece
    01:00~02:00
    Van der Valk on Masterpiece
    02:00~03:00
    Death in Paradise
    03:00~04:31
    The Suspicions of Mr Whicher
    04:31~05:00
    Mr. Bean
    05:00~05:30
    Yndi Yoga
    05:30~06:00
    Sit and Be Fit
    06:00~06:30
    Classical Stretch: By Essentrics
    06:30~07:00
    Camp TV
    07:00~07:30
    Camp TV
    07:30~08:00
    DIY Science Time
    08:00~08:30
    Into the Outdoors
    08:30~09:00
    Focus on Europe
    09:00~09:30
    Asia Insight
    09:30~10:00
    New York Now
    10:00~10:30
    Opportunity Knock$
    10:30~11:00
    The Chavis Chronicles
    11:00~11:30
    Story in the Public Square
    11:30~12:00
    Firing Line With Margaret Hoover
    12:00~12:30
    Washington Week With The Atlantic
    12:30~13:00
    Consuelo Mack WealthTrack
    13:00~14:00
    The Lawrence Welk Show
    14:00~17:30
    Great Performances at the Met
    17:30~18:00
    Kleinhans' Gift to Buffalo
    18:00~18:30
    Canada Files
    18:30~19:00
    PBS News Weekend
    19:00~20:00
    The Real Crown: Inside the House of Windsor
    20:00~21:00
    Professor T
    21:00~22:00
    Grantchester on Masterpiece
    22:00~23:00
    D.I. Ray
    9 AMI-tv Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Dish With Mary
    00:30~01:00
    Our Community
    01:00~01:30
    Mind Your Own Business
    01:30~02:00
    Mind Your Own Business
    02:00~04:30
    Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
    04:30~05:00
    Growing Sense
    05:00~06:00
    Best of NOW With Dave Brown
    06:00~06:30
    Ça me regarde
    06:30~07:00
    Our Community
    07:00~08:00
    Postcards from Cape Breton Island
    08:00~08:30
    The Squeaky Wheel: Canada
    08:30~09:00
    Seeing Music
    09:00~10:00
    Employable Me
    10:00~10:30
    Four Senses
    10:30~11:00
    Four Senses
    11:00~12:00
    Best of NOW With Dave Brown
    12:00~13:00
    Best of Kelly and Ramya
    13:00~15:30
    City of Joy
    15:30~16:00
    Our Community
    16:00~17:00
    Best of NOW With Dave Brown
    17:00~18:00
    Best of Kelly and Ramya
    18:00~19:00
    Postcards From Niagara
    19:00~19:30
    DJ Interrupted
    19:30~20:00
    Level Playing Field
    20:00~21:00
    Access Tech Live
    21:00~23:30
    City of Joy
    10 AMI-télé Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Pas de panique, on cuisine!
    00:30~01:00
    Mon guide yoga
    01:00~03:30
    L'huile de Lorenzo
    03:30~04:00
    Plan large
    04:00~05:00
    Une lueur au bout du tunnel
    05:00~06:00
    Des familles comme les autres
    06:00~07:00
    Connectés sur l'avenir
    07:00~07:30
    Pas plus compliqué que ça
    07:30~08:00
    Vacances entre filles
    08:00~09:00
    Une lueur au bout du tunnel
    09:00~09:30
    Mon guide yoga
    09:30~10:00
    La clé Deschamps
    10:00~11:00
    Des familles comme les autres
    11:00~11:30
    Ça me regarde
    11:30~12:00
    L'envers de vestiaires
    12:00~13:00
    Connectés sur l'avenir
    13:00~15:30
    L'huile de Lorenzo
    15:30~16:00
    Pas de panique, on cuisine!
    16:00~17:00
    Les bracelets rouges
    17:00~17:30
    Ça me regarde
    17:30~18:00
    L'envers de vestiaires
    18:00~18:30
    Victorieux à deux
    18:30~19:00
    Ça ne se demande pas
    19:00~20:00
    De coeur et d'esprit
    20:00~20:30
    Pas plus compliqué que ça
    20:30~21:00
    Voir la musique autrement
    21:00~22:00
    La faille
    22:00~23:00
    Les bracelets rouges
    11 CTV HD Montreal Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:05~00:35
    The Big Bang Theory
    00:35~02:30
    Deep Blue Sea 2
    02:30~03:00
    Ridiculousness
    03:00~03:30
    Ridiculousness
    03:30~04:00
    Ridiculousness
    04:00~04:30
    Ridiculousness
    04:30~05:00
    Ridiculousness
    05:00~05:30
    Paid Programming
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    CTV News Montreal
    06:30~07:00
    CTV News Montreal
    07:00~08:00
    CTV Your Morning Weekend
    08:00~08:30
    Paid Programming
    08:30~09:00
    The Littlest Hobo
    09:00~09:30
    Paid Programming
    09:30~10:00
    Mary's Kitchen Crush
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    Church of the Rock
    11:00~12:00
    Holmes Family Effect
    12:00~13:00
    Mighty Cruise Ships
    13:00~13:30
    Seinfeld
    13:30~14:00
    How I Met Your Mother
    14:00~14:45
    Euro Today
    14:45~17:30
    2024 UEFA European Championship
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~19:00
    CTV News Montreal
    19:00~20:00
    To Be Announced
    20:00~21:00
    The Amazing Race Canada
    21:00~23:00
    The Sandlot
    23:00~23:30
    CTV National News with Heather Butts
    12 CTV HD Toronto Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:05~00:35
    The Big Bang Theory
    00:35~02:30
    Deep Blue Sea 2
    02:30~03:00
    Ridiculousness
    03:00~03:30
    Ridiculousness
    03:30~04:00
    Ridiculousness
    04:00~04:30
    Ridiculousness
    04:30~05:00
    Ridiculousness
    05:00~05:30
    Paid Programming
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    CTV News Toronto
    06:30~07:00
    CTV National News with Heather Butts
    07:00~08:00
    CTV Your Morning Weekend
    08:00~08:30
    It Is Written: Canada
    08:30~09:00
    The Littlest Hobo
    09:00~09:30
    Where To I Do?
    09:30~10:00
    Mary's Kitchen Crush
    10:00~10:30
    Living Truth
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~12:00
    Holmes Family Effect
    12:00~13:00
    Mighty Cruise Ships
    13:00~13:30
    Seinfeld
    13:30~14:00
    How I Met Your Mother
    14:00~14:45
    Euro Today
    14:45~17:30
    2024 UEFA European Championship
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~19:00
    CTV News Toronto
    19:00~20:00
    To Be Announced
    20:00~21:00
    The Amazing Race Canada
    21:00~23:00
    The Sandlot
    23:00~23:30
    CTV National News with Heather Butts
    13 CITYTV HD Montreal Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    The Twilight Zone
    00:30~01:00
    The Twilight Zone
    01:00~02:00
    Cityline
    02:00~03:00
    Cityline
    03:00~04:00
    Cityline
    04:00~05:00
    Cityline
    05:00~06:00
    Cityline
    06:00~06:30
    CityNews Tonight Montreal
    06:30~07:00
    CityNews Tonight Montreal
    07:00~08:00
    Cityline
    08:00~08:30
    The Canadian Tradition
    08:30~09:00
    Canada in the Rough
    09:00~09:30
    Impractical Jokers
    09:30~10:00
    25 Words or Less
    10:00~10:30
    Church of the Rock
    10:30~11:00
    25 Words or Less
    11:00~13:00
    Fashionably in Love
    13:00~13:30
    Storage Wars
    13:30~14:00
    Storage Wars
    14:00~14:30
    Storage Wars
    14:30~15:00
    Storage Wars
    15:00~15:30
    Impractical Jokers
    15:30~16:00
    2 Broke Girls
    16:00~17:00
    Hudson & Rex
    17:00~18:00
    Hudson & Rex
    18:00~19:00
    CityNews at 6 Montreal
    19:00~19:30
    Family Feud
    19:30~20:00
    Family Feud
    20:00~21:00
    Hudson & Rex
    21:00~23:00
    America's Got Talent
    23:00~23:30
    CityNews Tonight Montreal
    14 CITYTV HD Toronto Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    The Twilight Zone
    00:30~01:00
    The Twilight Zone
    01:00~01:30
    The Twilight Zone
    01:30~02:00
    Impractical Jokers
    02:00~02:30
    Impractical Jokers
    02:30~03:00
    Paid Programming
    03:00~04:00
    Cityline
    04:00~05:00
    Cityline
    05:00~06:00
    Cityline
    06:00~06:30
    Impractical Jokers
    06:30~07:00
    25 Words or Less
    07:00~07:30
    The Canadian Tradition
    07:30~08:00
    Canada in the Rough
    08:00~08:30
    Bella Ciao Morning
    08:30~09:00
    Panorama
    09:00~10:00
    CMCTV Em Destaque
    10:00~10:30
    Church of the Rock
    10:30~11:00
    25 Words or Less
    11:00~13:00
    Fashionably in Love
    13:00~13:30
    Storage Wars
    13:30~14:00
    Storage Wars
    14:00~14:30
    Storage Wars
    14:30~15:00
    Storage Wars
    15:00~15:30
    Impractical Jokers
    15:30~16:00
    2 Broke Girls
    16:00~17:00
    Hudson & Rex
    17:00~18:00
    Hudson & Rex
    18:00~19:00
    CityNews at 6
    19:00~19:30
    Family Feud
    19:30~20:00
    Family Feud
    20:00~21:00
    Hudson & Rex
    21:00~23:00
    America's Got Talent
    15 Global HD Toronto Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:02~02:02
    Masters of Flip
    02:02~02:32
    Global National
    02:32~03:32
    Entertainment Tonight
    03:32~04:02
    Paid Programming
    04:02~04:32
    Paid Programming
    04:32~05:00
    SIGN OFF
    05:00~05:30
    Paid Programming
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~07:00
    Sarah Off the Grid
    07:00~08:00
    Fire Masters
    08:00~08:30
    Disaster DIY
    08:30~09:00
    Disability Law Show
    09:00~09:30
    Employment Law Show
    09:30~10:00
    Paid Programming
    10:00~10:30
    Joel Osteen
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~11:30
    Big Rig Warriors
    11:30~12:00
    Disaster DIY
    12:00~13:00
    Property Brothers: Buying & Selling
    13:00~14:00
    Rust Valley Restorers
    14:00~15:00
    Worst to First
    15:00~16:00
    Fire Masters
    16:00~17:00
    Rock Solid Builds
    17:00~18:00
    48 Hours
    18:00~18:30
    Global News at 6
    18:30~19:00
    Global National
    19:00~20:00
    60 Minutes
    20:00~21:00
    I Can See Your Voice
    21:00~22:00
    FBI: International
    22:00~23:00
    Crime Beat
    23:00~23:30
    Global News at 11
    16 Global HD Montreal Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:02~02:02
    Masters of Flip
    02:02~02:32
    Global National
    02:32~03:32
    Entertainment Tonight
    03:32~04:02
    Paid Programming
    04:02~04:32
    Paid Programming
    04:32~05:00
    SIGN OFF
    05:00~05:30
    Paid Programming
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    Global News at 6
    06:30~07:00
    Global News at 11
    07:00~08:00
    Sarah Off the Grid
    08:00~09:00
    Fire Masters
    09:00~09:30
    Disaster DIY
    09:30~10:00
    Paid Programming
    10:00~10:30
    Joel Osteen
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~11:30
    Big Rig Warriors
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~13:00
    Property Brothers: Buying & Selling
    13:00~14:00
    Rust Valley Restorers
    14:00~15:00
    Worst to First
    15:00~16:00
    Fire Masters
    16:00~17:00
    Rock Solid Builds
    17:00~18:00
    48 Hours
    18:00~18:30
    Global News at 6
    18:30~19:00
    Global National
    19:00~20:00
    60 Minutes
    20:00~21:00
    I Can See Your Voice
    21:00~22:00
    FBI: International
    22:00~23:00
    Crime Beat
    23:00~23:30
    Global News at 11
    17 CBC HD Montreal Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~03:30
    Bones of Crows
    03:10~03:30
    Rick Mercer Report
    03:30~04:00
    Rick Mercer Report
    04:00~04:30
    Rick Mercer Report
    04:30~05:00
    Rick Mercer Report
    05:00~06:00
    Escape to the Country
    06:00~06:13
    Remy & Boo
    06:13~06:28
    Glowbies
    06:28~06:35
    Kiri and Lou
    06:35~06:37
    True Tunes
    06:37~06:47
    Love Monster
    06:47~07:00
    Becca's Bunch
    07:00~07:14
    Mighty Express
    07:14~07:18
    Mini-Jon and Mini-Maple
    07:18~07:30
    Planet Protecting with Potato
    07:30~07:43
    Dino Ranch
    07:43~08:00
    PAW Patrol
    08:00~08:30
    Coronation Street
    08:30~09:00
    Coronation Street
    09:00~09:30
    Coronation Street
    09:30~10:00
    Coronation Street
    10:00~10:30
    Coronation Street
    10:30~11:00
    Coronation Street
    11:00~12:00
    The Nature of Things
    12:00~12:30
    Marketplace
    12:30~13:00
    Still Standing
    13:00~13:30
    Maamuitaau
    13:30~14:00
    Exhibitionists
    14:00~16:00
    The Tempest
    16:00~17:00
    Grand Designs
    17:00~18:00
    Best in Miniature
    18:00~19:00
    Dragons' Den
    19:00~20:00
    Heartland
    20:00~21:00
    Wild Cards
    21:00~22:00
    SkyMed
    22:00~23:00
    The National
    23:00~23:30
    CBC Montreal News
    18 CBC HD Toronto Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~03:30
    Bones of Crows
    03:10~03:30
    Rick Mercer Report
    03:30~04:00
    Rick Mercer Report
    04:00~04:30
    Rick Mercer Report
    04:30~05:00
    Rick Mercer Report
    05:00~06:00
    Escape to the Country
    06:00~06:13
    Remy & Boo
    06:13~06:28
    Glowbies
    06:28~06:35
    Kiri and Lou
    06:35~06:37
    True Tunes
    06:37~06:47
    Love Monster
    06:47~07:00
    Becca's Bunch
    07:00~07:14
    Mighty Express
    07:14~07:18
    Mini-Jon and Mini-Maple
    07:18~07:30
    Planet Protecting with Potato
    07:30~07:43
    Dino Ranch
    07:43~08:00
    PAW Patrol
    08:00~08:30
    Coronation Street
    08:30~09:00
    Coronation Street
    09:00~09:30
    Coronation Street
    09:30~10:00
    Coronation Street
    10:00~10:30
    Coronation Street
    10:30~11:00
    Coronation Street
    11:00~12:00
    The Nature of Things
    12:00~12:30
    Marketplace
    12:30~13:00
    Still Standing
    13:00~13:30
    Land and Sea
    13:30~14:00
    Exhibitionists
    14:00~16:00
    The Tempest
    16:00~17:00
    Grand Designs
    17:00~18:00
    Best in Miniature
    18:00~19:00
    Dragons' Den
    19:00~20:00
    Heartland
    20:00~21:00
    Wild Cards
    21:00~22:00
    SkyMed
    22:00~23:00
    The National
    23:00~23:30
    CBC Ontario News
    19 CBC HD Ottawa Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~03:30
    Bones of Crows
    03:10~03:30
    Rick Mercer Report
    03:30~04:00
    Rick Mercer Report
    04:00~04:30
    Rick Mercer Report
    04:30~05:00
    Rick Mercer Report
    05:00~06:00
    Escape to the Country
    06:00~06:13
    Remy & Boo
    06:13~06:28
    Glowbies
    06:28~06:35
    Kiri and Lou
    06:35~06:37
    True Tunes
    06:37~06:47
    Love Monster
    06:47~07:00
    Becca's Bunch
    07:00~07:14
    Mighty Express
    07:14~07:18
    Mini-Jon and Mini-Maple
    07:18~07:30
    Planet Protecting with Potato
    07:30~07:43
    Dino Ranch
    07:43~08:00
    PAW Patrol
    08:00~08:30
    Coronation Street
    08:30~09:00
    Coronation Street
    09:00~09:30
    Coronation Street
    09:30~10:00
    Coronation Street
    10:00~10:30
    Coronation Street
    10:30~11:00
    Coronation Street
    11:00~12:00
    The Nature of Things
    12:00~12:30
    Marketplace
    12:30~13:00
    Still Standing
    13:00~13:30
    Land and Sea
    13:30~14:00
    Exhibitionists
    14:00~16:00
    The Tempest
    16:00~17:00
    Grand Designs
    17:00~18:00
    Best in Miniature
    18:00~19:00
    Dragons' Den
    19:00~20:00
    Heartland
    20:00~21:00
    Wild Cards
    21:00~22:00
    SkyMed
    22:00~23:00
    The National
    23:00~23:30
    CBC Ontario News
    20 CTV2 HD Ottawa Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Love & Hip Hop: Atlanta
    01:00~02:00
    Love & Hip Hop: Atlanta
    02:00~04:00
    Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos
    04:00~04:30
    Just for Laughs: Gags
    04:30~05:00
    Just for Laughs: Gags
    05:00~05:30
    It Is Written: Canada
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    The Littlest Hobo
    06:30~07:30
    Canada's Worst Driver
    07:30~08:30
    The Good Stuff With Mary Berg
    08:30~09:00
    Paid Programming
    09:00~09:30
    Paid Programming
    09:30~10:00
    Paid Programming
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    Moneytalk
    11:00~11:30
    Paid Programming
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~13:00
    Disasters at Sea
    13:00~13:30
    Paid Programming
    13:30~14:00
    Paid Programming
    14:00~15:00
    W5
    15:00~17:00
    Big Daddy
    17:00~17:30
    How It's Made
    17:30~18:00
    How It's Made
    18:00~18:30
    Corner Gas
    18:30~19:00
    How It's Made
    19:00~19:45
    2024 Copa America Pre-Game
    19:45~22:00
    2024 Copa America
    22:00~23:00
    Criminal Minds
    23:00~23:30
    Corner Gas
    21 CTV2 HD Toronto Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Love & Hip Hop: Atlanta
    01:00~02:00
    Love & Hip Hop: Atlanta
    02:00~04:00
    Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos
    04:00~04:30
    Just for Laughs: Gags
    04:30~05:00
    Just for Laughs: Gags
    05:00~05:30
    It Is Written: Canada
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    The Littlest Hobo
    06:30~07:30
    Canada's Worst Driver
    07:30~08:30
    The Good Stuff With Mary Berg
    08:30~09:00
    Paid Programming
    09:00~09:30
    Paid Programming
    09:30~10:00
    Paid Programming
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~11:30
    The Truth
    11:30~12:00
    Lessons 4 Living
    12:00~13:00
    Disasters at Sea
    13:00~13:30
    Paid Programming
    13:30~14:00
    Paid Programming
    14:00~15:00
    W5
    15:00~17:00
    Big Daddy
    17:00~17:30
    How It's Made
    17:30~18:00
    How It's Made
    18:00~18:30
    Corner Gas
    18:30~19:00
    How It's Made
    19:00~19:45
    2024 Copa America Pre-Game
    19:45~22:00
    2024 Copa America
    22:00~23:00
    Criminal Minds
    23:00~23:30
    Corner Gas
    22 CTV HD Ottawa Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:05~00:35
    The Big Bang Theory
    00:35~02:30
    Deep Blue Sea 2
    02:30~03:00
    Ridiculousness
    03:00~03:30
    Ridiculousness
    03:30~04:00
    Ridiculousness
    04:00~04:30
    Ridiculousness
    04:30~05:00
    Ridiculousness
    05:00~05:30
    Paid Programming
    05:30~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    CTV News Ottawa
    06:30~07:00
    CTV National News with Heather Butts
    07:00~08:00
    CTV Your Morning Weekend
    08:00~08:30
    It Is Written: Canada
    08:30~09:00
    The Littlest Hobo
    09:00~09:30
    Where To I Do?
    09:30~10:00
    Mary's Kitchen Crush
    10:00~10:30
    Living Truth
    10:30~11:00
    Paid Programming
    11:00~12:00
    Holmes Family Effect
    12:00~13:00
    Mighty Cruise Ships
    13:00~13:30
    Seinfeld
    13:30~14:00
    How I Met Your Mother
    14:00~14:45
    Euro Today
    14:45~17:30
    2024 UEFA European Championship
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~19:00
    CTV News Ottawa
    19:00~20:00
    To Be Announced
    20:00~21:00
    The Amazing Race Canada
    21:00~23:00
    The Sandlot
    23:00~23:30
    CTV National News with Heather Butts
    23 CHCH HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Nightline
    00:30~01:00
    Dr. Ho Talks
    01:00~01:30
    Evening News at 11
    01:30~05:00
    Jewelry Television
    05:00~05:30
    Evening News at 11
    05:30~06:00
    Trending Now
    06:00~06:30
    Nightline
    06:30~07:00
    Tomorrow's World
    07:00~07:30
    Paid Programming
    07:30~08:00
    Life Outreach International
    08:00~08:30
    Dr. Ho Talks
    08:30~09:00
    Trending Now
    09:00~09:30
    Dr. Ho Talks
    09:30~10:00
    Dr. Ho Talks
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    The World's Funniest Weather
    11:00~11:30
    Dr. Ho Talks
    11:30~12:00
    The Key of David
    12:00~12:30
    Cheers
    12:30~13:00
    Cheers
    13:00~14:00
    Dynasty
    14:00~16:00
    The Chase
    16:00~18:00
    Scarlet Street
    18:00~19:00
    Evening News at 6
    19:00~20:00
    America's Funniest Home Videos
    20:00~22:30
    White House Down
    22:30~23:00
    Comedy at Club 54
    23:00~23:30
    Evening News at 11
    24 CBC HD Newsworld Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    00:30~01:00
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    01:00~02:00
    The Fifth Estate
    02:00~02:30
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    02:30~03:00
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    03:00~03:30
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    03:30~04:00
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    04:00~05:00
    The Nature of Things
    05:00~05:30
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    05:30~06:00
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    06:00~10:00
    CBC Newsroom With Marianne Dimain
    10:00~16:00
    CBC Newsroom With Marianne Dimain
    16:00~17:00
    Cross Country Check-up with Ian Hanomansing
    17:00~19:00
    CBC Newsroom
    19:00~20:00
    The Fifth Estate
    20:00~21:00
    CBC Newsroom with Deana Sumanac-Johnson
    21:00~22:00
    The National
    22:00~23:00
    The National
    25 TVA Montreal HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    02:06~04:05
    Petite
    04:05~05:00
    TVA nouvelles
    05:00~05:30
    Infopublicité
    05:30~06:00
    La victoire de l'amour
    06:00~06:30
    Le Québec matin
    06:30~10:30
    Salut bonjour week-end
    10:30~12:30
    Fin de soirée
    12:30~13:00
    La victoire de l'amour
    13:00~13:30
    Infopublicité
    13:30~14:30
    Sur le pouce
    14:30~15:00
    Avant-match Euro 2024
    15:00~17:00
    Euro 2024
    17:00~17:30
    Les gags
    17:30~18:00
    Les gags
    18:00~18:30
    TVA Nouvelles
    18:30~19:30
    La magie des stars
    19:30~22:03
    Opération Hunter-Killer
    22:03~23:03
    Feu de camp
    23:03~23:33
    TVA Nouvelles
    29 The Weather Network HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:10
    Force of Nature Extended
    00:10~00:20
    The Regional
    00:20~00:30
    Candid Closeup
    00:30~00:40
    Force of Nature Extended
    00:40~00:50
    The Regional
    00:50~01:00
    Heading Out
    01:00~01:10
    Force of Nature Extended
    01:10~01:20
    The Regional
    01:20~01:30
    Candid Closeup
    01:30~01:40
    Force of Nature Extended
    01:40~01:50
    The Regional
    01:50~02:00
    Heading Out
    02:00~02:10
    Force of Nature Extended
    02:10~02:20
    The Regional
    02:20~02:30
    Candid Closeup
    02:30~02:40
    Force of Nature Extended
    02:40~02:50
    The Regional
    02:50~03:00
    Heading Out
    03:00~03:10
    Force of Nature Extended
    03:10~03:20
    The Regional
    03:20~03:30
    Candid Closeup
    03:30~03:40
    Force of Nature Extended
    03:40~03:50
    The Regional
    03:50~04:00
    Heading Out
    04:00~04:10
    Force of Nature Extended
    04:10~04:20
    The Regional
    04:20~04:30
    Candid Closeup
    04:30~04:40
    Force of Nature Extended
    04:40~04:50
    The Regional
    04:50~05:00
    Heading Out
    05:00~05:10
    Force of Nature Extended
    05:10~05:20
    The Regional
    05:20~05:30
    Candid Closeup
    05:30~05:40
    Force of Nature Extended
    05:40~05:50
    The Regional
    05:50~06:00
    Heading Out
    06:00~07:00
    Weather AM
    07:00~08:00
    Weather AM
    08:00~09:00
    Weather AM
    09:00~10:00
    Weather AM
    10:00~11:00
    Weather AM
    11:00~12:00
    Weather AM
    12:00~13:00
    Weather AM
    13:00~13:10
    Force of Nature Extended
    13:10~13:20
    The Regional
    13:20~13:30
    Beyond the Forecast
    13:30~13:40
    Force of Nature Extended
    13:40~13:50
    The Regional
    13:50~14:00
    Beyond the Forecast
    14:00~14:10
    Force of Nature Extended
    14:10~14:20
    The Regional
    14:20~14:30
    Beyond the Forecast
    14:30~14:40
    Force of Nature Extended
    14:40~14:50
    The Regional
    14:50~15:00
    Beyond the Forecast
    15:00~15:10
    Force of Nature Extended
    15:10~15:20
    The Regional
    15:20~15:30
    Beyond the Forecast
    15:30~15:40
    Force of Nature Extended
    15:40~15:50
    The Regional
    15:50~16:00
    Beyond the Forecast
    16:00~16:10
    Force of Nature Extended
    16:10~16:20
    The Regional
    16:20~16:30
    Beyond the Forecast
    16:30~16:40
    Force of Nature Extended
    16:40~16:50
    The Regional
    16:50~17:00
    Beyond the Forecast
    17:00~17:10
    Force of Nature Extended
    17:10~17:20
    The Regional
    17:20~17:30
    Beyond the Forecast
    17:30~17:40
    Force of Nature Extended
    17:40~17:50
    The Regional
    17:50~18:00
    Beyond the Forecast
    18:00~18:10
    Force of Nature Extended
    18:10~18:20
    The Regional
    18:20~18:30
    Beyond the Forecast
    18:30~18:40
    Force of Nature Extended
    18:40~18:50
    The Regional
    18:50~19:00
    Beyond the Forecast
    19:00~19:10
    Force of Nature Extended
    19:10~19:20
    The Regional
    19:20~19:30
    Beyond the Forecast
    19:30~19:40
    Force of Nature Extended
    19:40~19:50
    The Regional
    19:50~20:00
    Beyond the Forecast
    20:00~20:10
    Force of Nature Extended
    20:10~20:20
    The Regional
    20:20~20:30
    Press Paws
    20:30~20:40
    Force of Nature Extended
    20:40~20:50
    The Regional
    20:50~21:00
    Press Paws
    21:00~21:10
    Force of Nature Extended
    21:10~21:20
    The Regional
    21:20~21:30
    Press Paws
    21:30~21:40
    Force of Nature Extended
    21:40~21:50
    The Regional
    21:50~22:00
    Press Paws
    22:00~22:10
    Force of Nature Extended
    22:10~22:20
    The Regional
    22:20~22:30
    Press Paws
    22:30~22:40
    Force of Nature Extended
    22:40~22:50
    The Regional
    22:50~23:00
    Press Paws
    23:00~23:10
    Force of Nature Extended
    23:10~23:20
    The Regional
    23:20~23:30
    Press Paws
    23:30~23:40
    Force of Nature Extended
    23:40~23:50
    The Regional
    30 MétéoMédia Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    05:00~07:00
    MétéoMédia la nuit
    07:00~09:00
    MétéoMatin
    09:00~13:00
    MétéoMédia aujourd'hui
    13:00~17:00
    MétéoMédia aujourd'hui
    17:00~21:00
    MétéoMédia aujourd'hui
    21:00~22:00
    MétéoMédia aujourd'hui
    31 CP24 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:05~00:30
    CP24 Nightside
    00:30~01:00
    CP24 Hot Property
    01:00~01:30
    CP24 Nightside
    01:30~02:00
    CTV Toronto Late News
    02:00~02:30
    CP24 Nightside
    02:30~03:00
    CTV Toronto Late News
    03:00~03:30
    CP24 Nightside
    03:30~04:00
    CTV Toronto Late News
    04:00~04:30
    CTV Toronto Late News
    04:30~05:00
    CP24 Nightside
    05:00~05:30
    CTV Toronto Late News
    05:30~06:00
    CP24 Nightside
    06:00~06:30
    CP24 Nightside
    06:30~07:00
    CP24 Hot Property
    07:00~07:30
    CP24 Dayside
    07:30~08:00
    CP24 Dayside
    08:00~08:30
    CP24 Dayside
    08:30~09:00
    CP24 Dayside
    09:00~09:30
    CP24 Dayside
    09:30~10:00
    CP24 Dayside
    10:00~10:30
    CP24 Dayside
    10:30~11:00
    CP24 Dayside
    11:00~11:30
    CP24 Dayside
    11:30~12:00
    CP24 Dayside
    12:00~12:30
    CP24 Dayside
    12:30~13:00
    CP24 Dayside
    13:00~13:30
    CP24 Dayside
    13:30~14:00
    CP24 Dayside
    14:00~14:30
    CP24 Dayside
    14:30~15:00
    CP24 Dayside
    15:00~15:30
    CP24 Dayside
    15:30~16:00
    CP24 Dayside
    16:00~16:30
    CP24 Dayside
    16:30~17:00
    CP24 Dayside
    17:00~17:30
    CP24 Dayside
    17:30~18:00
    CP24 Dayside
    18:00~19:00
    CTV Toronto News at 6
    19:00~19:30
    CP24 Nightside
    19:30~20:00
    CP24 Nightside
    20:00~20:30
    CP24 Nightside
    20:30~21:00
    CP24 Nightside
    21:00~21:30
    CP24 Nightside
    21:30~22:00
    CP24 Nightside
    22:00~22:30
    CP24 Nightside
    22:30~23:00
    CP24 Nightside
    23:00~23:30
    CP24 Nightside
    32 CPAC Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~03:10
    Supreme Court Hearings
    03:10~04:40
    Supreme Court Hearings
    04:40~06:00
    Public Record
    06:00~10:30
    In Committee From the House of Commons
    10:30~11:30
    Public Record
    11:30~12:00
    Outburst
    12:00~13:00
    Public Record
    13:00~15:00
    C-SPAN This Week
    15:00~16:00
    World Showcase
    16:00~16:30
    Outburst
    16:30~17:20
    Public Record
    17:20~18:00
    Public Record
    18:00~20:00
    Detecting Disinformation For Democracy
    20:00~20:30
    Outburst
    20:30~21:00
    Seeing Canada
    21:00~21:30
    Conversations With Esther Bégin
    21:30~22:00
    CPAC - Cable Public Affairs Channel
    22:00~23:00
    Becoming Canadian: Citizens' Stories
    23:00~23:30
    Outburst
    34 BNN Bloomberg Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Paid Programming
    00:30~01:00
    Brilliant Ideas
    01:00~02:00
    Shark Tank
    01:30~02:00
    Taking Stock
    02:00~03:00
    Shark Tank
    03:00~03:30
    Sidelines
    03:30~04:00
    Moneytalk
    04:00~05:00
    Bloomberg Wall Street Week
    05:00~05:30
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    05:30~06:00
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    06:00~07:00
    Bloomberg Wall Street Week
    07:00~07:30
    Paid Programming
    07:30~08:00
    Taking Stock
    08:00~09:00
    Bloomberg Wall Street Week
    09:00~09:30
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    09:30~10:00
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    10:00~10:30
    Paid Programming
    10:30~11:00
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    11:00~11:30
    Commodities
    11:30~12:00
    Taking Stock
    12:00~12:30
    The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
    12:30~13:00
    Berman's Call
    13:00~13:30
    Beyond Innovation
    13:30~14:00
    Brilliant Ideas
    14:00~14:30
    CP24 Hot Property
    14:30~15:00
    Brilliant Ideas
    15:00~16:00
    Shark Tank
    16:00~17:00
    Shark Tank
    16:30~17:00
    Commodities
    17:00~17:30
    Moneytalk
    17:30~18:00
    Paid Programming
    18:00~19:00
    Market Call
    19:00~21:00
    Bloomberg The Asia Trade
    21:00~23:00
    Bloomberg: The China Show
    23:00~23:30
    Brilliant Ideas
    35 CTV Newsnet HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    CTV National News with Heather Butts
    00:30~01:00
    CTV News Overnight
    01:00~01:30
    CTV National News with Heather Butts
    01:30~03:00
    CTV News Overnight
    03:00~03:30
    CTV National News with Heather Butts
    03:30~04:00
    CTV News Overnight
    04:00~04:30
    CTV National News with Heather Butts
    04:30~05:00
    CTV News Overnight
    05:00~05:30
    CTV National News with Heather Butts
    05:30~06:00
    CTV News Overnight
    06:00~06:30
    CTV News Weekend
    06:30~07:00
    CTV News Weekend
    07:00~07:30
    CTV News Weekend
    07:30~08:00
    CTV News Weekend
    08:00~08:30
    CTV News Weekend
    08:30~09:00
    CTV News Weekend
    09:00~09:30
    CTV News Weekend
    09:30~10:00
    CTV News Weekend
    10:00~10:30
    CTV News Weekend
    10:30~11:00
    CTV News Weekend
    11:00~11:30
    CTV News Weekend
    11:30~12:00
    CTV News Weekend
    12:00~12:30
    CTV News Weekend
    12:30~13:00
    CTV News Weekend
    13:00~13:30
    CTV News Weekend
    13:30~14:00
    CTV News Weekend
    14:00~14:30
    CTV News Weekend
    14:30~15:00
    CTV News Weekend
    15:00~15:30
    CTV News Weekend
    15:30~16:00
    CTV News Weekend
    16:00~16:30
    CTV News Weekend
    16:30~17:00
    CTV News Weekend
    17:00~17:30
    CTV News Weekend
    17:30~18:00
    CTV News Weekend
    18:00~18:30
    CTV News Weekend
    18:30~19:00
    CTV News Weekend
    19:00~20:00
    W5
    20:00~20:30
    CTV News Weekend
    20:30~21:00
    CTV News Weekend
    21:00~21:30
    CTV News Weekend
    21:30~22:00
    CTV News Overnight
    22:00~22:30
    CTV National News with Heather Butts
    22:30~23:00
    CTV News Overnight
    23:00~23:30
    CTV National News with Heather Butts
    36 LCN HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    TVA nouvelles
    00:30~01:00
    TVA nouvelles
    01:00~01:30
    TVA nouvelles
    01:30~02:00
    TVA nouvelles
    02:00~02:30
    TVA nouvelles
    02:30~03:00
    TVA nouvelles
    03:00~03:30
    TVA nouvelles
    03:30~04:00
    TVA nouvelles
    04:00~04:30
    TVA nouvelles
    04:30~05:00
    TVA nouvelles
    05:00~05:30
    TVA nouvelles
    05:30~06:00
    TVA nouvelles
    06:00~10:00
    Le Québec matin week-end
    10:00~10:30
    LCN maintenant
    10:30~11:00
    LCN maintenant
    11:00~11:30
    LCN maintenant
    11:30~12:00
    LCN maintenant
    12:00~12:30
    TVA Nouvelles
    12:30~13:00
    TVA Nouvelles
    13:00~14:00
    À communiquer
    14:00~14:30
    LCN maintenant
    14:30~15:00
    LCN maintenant
    15:00~15:30
    LCN maintenant
    15:30~16:00
    LCN maintenant
    16:00~16:30
    LCN maintenant
    16:30~17:00
    LCN maintenant
    17:00~17:30
    LCN maintenant
    17:30~17:59
    LCN maintenant
    17:59~18:30
    TVA Nouvelles
    18:30~19:00
    TVA Nouvelles
    19:00~20:00
    À communiquer
    20:00~20:30
    LCN maintenant
    20:30~21:00
    LCN maintenant
    21:00~21:30
    J.E.
    21:30~22:00
    Le meilleur d'À vos affaires
    22:00~22:30
    TVA Nouvelles
    22:30~23:00
    TVA Nouvelles
    23:00~23:30
    TVA Nouvelles
    37 RDI HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:27
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    00:27~00:30
    Sports express
    00:30~01:00
    Le national
    01:00~01:27
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    01:27~01:30
    Sports express
    01:30~02:00
    Le national
    02:00~02:27
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    02:27~02:30
    Sports express
    02:30~03:00
    Le national
    03:00~03:27
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    03:27~03:30
    Sports express
    03:30~04:00
    Le national
    04:00~04:27
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    04:27~04:30
    Sports express
    04:30~05:00
    Le national
    05:00~05:30
    Le national
    05:30~06:00
    Le national
    06:00~10:00
    D'abord l'info
    10:00~10:30
    L'info maintenant
    10:30~11:00
    L'info maintenant
    11:00~11:30
    L'info maintenant
    11:30~12:00
    L'info maintenant
    12:00~12:31
    Le téléjournal midi
    12:31~13:00
    Le téléjournal midi
    13:00~13:30
    Le rêve olympique
    13:30~14:00
    L'info maintenant
    14:00~14:30
    L'info maintenant
    14:30~15:00
    L'info maintenant
    15:00~15:30
    L'info maintenant
    15:30~16:00
    L'info maintenant
    16:00~16:30
    L'info maintenant
    16:30~17:00
    L'épicerie
    17:00~17:31
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    17:31~18:00
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    18:00~18:31
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    18:31~19:00
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    19:00~19:31
    Le national
    19:31~20:00
    Le national
    20:00~20:01
    L'info maintenant
    20:01~21:00
    La semaine verte
    21:00~21:30
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    21:30~22:00
    L'épicerie
    22:00~22:30
    Le téléjournal avec Claudine Bourbonnais
    22:30~23:00
    Le national
    23:00~23:30
    Le national
    43 Sportsnet East HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~01:30
    Sportsnet Central
    01:30~02:00
    Plays of the Month - Countdown
    02:00~02:30
    Sportsnet Central
    02:30~03:00
    Sportsnet Central
    03:00~04:00
    Sportsnet Central
    04:00~05:00
    Sportsnet Central
    05:00~06:00
    Sportsnet Central
    06:00~07:00
    Sportsnet Central
    07:00~08:00
    Sportsnet Central
    08:00~09:00
    Sportsnet Central
    09:00~10:00
    Sportsnet Central
    10:00~11:00
    Sportsnet Central
    11:00~12:00
    Sportsnet Central
    12:00~13:00
    Sportsnet Central
    13:00~14:00
    Sportsnet Central
    14:00~14:30
    Plays of the Month - Countdown
    14:30~15:00
    MLB Plays of the Week
    15:00~15:30
    Blue Jays in 30
    15:30~16:00
    Blue Jays Central
    16:00~19:00
    MLB Baseball
    19:00~19:30
    MLB Plays of the Week
    19:30~20:00
    Gotta See It
    20:00~20:30
    Plays of the Month - Countdown
    20:30~21:00
    Blue Jays in 30
    21:00~21:30
    MLB Plays of the Week
    21:30~22:00
    Misplays of the Month
    22:00~22:30
    Sportsnet Central
    44 Sportsnet HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~01:30
    Sportsnet Central
    01:30~02:00
    Plays of the Month - Countdown
    02:00~02:30
    Sportsnet Central
    02:30~03:00
    Sportsnet Central
    03:00~04:00
    Sportsnet Central
    04:00~05:00
    Sportsnet Central
    05:00~06:00
    Sportsnet Central
    06:00~07:00
    Sportsnet Central
    07:00~08:00
    Sportsnet Central
    08:00~09:00
    Sportsnet Central
    09:00~10:00
    Sportsnet Central
    10:00~11:00
    Sportsnet Central
    11:00~12:00
    Sportsnet Central
    12:00~13:00
    Sportsnet Central
    13:00~14:00
    Sportsnet Central
    14:00~14:30
    Plays of the Month - Countdown
    14:30~15:00
    MLB Plays of the Week
    15:00~15:30
    Blue Jays in 30
    15:30~16:00
    Blue Jays Central
    16:00~19:00
    MLB Baseball
    19:00~19:30
    MLB Plays of the Week
    19:30~20:00
    Gotta See It
    20:00~20:30
    Plays of the Month - Countdown
    20:30~21:00
    Blue Jays in 30
    21:00~21:30
    MLB Plays of the Week
    21:30~22:00
    Misplays of the Month
    22:00~22:30
    Sportsnet Central
    45 Sportsnet West HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~01:30
    Sportsnet Central
    01:30~02:00
    Plays of the Month - Countdown
    02:00~02:30
    Sportsnet Central
    02:30~03:00
    Sportsnet Central
    03:00~04:00
    Sportsnet Central
    04:00~05:00
    Sportsnet Central
    05:00~06:00
    Sportsnet Central
    06:00~07:00
    Sportsnet Central
    07:00~08:00
    Sportsnet Central
    08:00~09:00
    Sportsnet Central
    09:00~10:00
    Sportsnet Central
    10:00~11:00
    Sportsnet Central
    11:00~12:00
    Sportsnet Central
    12:00~13:00
    Sportsnet Central
    13:00~14:00
    Sportsnet Central
    14:00~14:30
    Plays of the Month - Countdown
    14:30~15:00
    MLB Plays of the Week
    15:00~15:30
    Blue Jays in 30
    15:30~16:00
    Blue Jays Central
    16:00~19:00
    MLB Baseball
    19:00~19:30
    MLB Plays of the Week
    19:30~20:00
    Gotta See It
    20:00~20:30
    Plays of the Month - Countdown
    20:30~21:00
    Blue Jays in 30
    21:00~21:30
    MLB Plays of the Week
    21:30~22:00
    Misplays of the Month
    22:00~22:30
    Sportsnet Central
    46 Sportsnet Pacific HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~01:30
    Sportsnet Central
    01:30~02:00
    Plays of the Month - Countdown
    02:00~02:30
    Sportsnet Central
    02:30~03:00
    Sportsnet Central
    03:00~04:00
    Sportsnet Central
    04:00~05:00
    Sportsnet Central
    05:00~06:00
    Sportsnet Central
    06:00~07:00
    Sportsnet Central
    07:00~08:00
    Sportsnet Central
    08:00~09:00
    Sportsnet Central
    09:00~10:00
    Sportsnet Central
    10:00~11:00
    Sportsnet Central
    11:00~12:00
    Sportsnet Central
    12:00~13:00
    Sportsnet Central
    13:00~14:00
    Sportsnet Central
    14:00~14:30
    Plays of the Month - Countdown
    14:30~15:00
    MLB Plays of the Week
    15:00~15:30
    Blue Jays in 30
    15:30~16:00
    Blue Jays Central
    16:00~19:00
    MLB Baseball
    19:00~19:30
    MLB Plays of the Week
    19:30~20:00
    Gotta See It
    20:00~20:30
    Plays of the Month - Countdown
    20:30~21:00
    Blue Jays in 30
    21:00~21:30
    MLB Plays of the Week
    21:30~22:00
    Misplays of the Month
    22:00~22:30
    Sportsnet Central
    47 SportsnetOne HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~02:30
    2024 Calgary Stampede
    02:30~03:00
    Blue Jays in 30
    03:00~03:30
    Blue Jays in 30
    03:30~04:00
    Blue Jays in 30
    04:00~04:30
    Blue Jays in 30
    04:30~05:00
    Blue Jays in 30
    05:00~05:30
    Blue Jays in 30
    05:30~06:00
    Blue Jays in 30
    06:00~06:30
    Blue Jays in 30
    06:30~07:00
    Blue Jays in 30
    07:00~07:30
    Blue Jays in 30
    07:30~08:00
    Blue Jays in 30
    08:00~08:30
    Blue Jays in 30
    08:30~09:00
    Blue Jays in 30
    09:00~09:30
    Blue Jays in 30
    09:30~10:00
    Blue Jays in 30
    10:00~10:30
    Blue Jays in 30
    10:30~11:00
    Blue Jays in 30
    11:00~11:30
    Blue Jays in 30
    11:30~12:00
    Blue Jays in 30
    12:00~12:30
    Blue Jays in 30
    12:30~13:00
    Blue Jays in 30
    13:00~13:30
    Blue Jays in 30
    13:30~14:00
    Blue Jays in 30
    14:00~15:30
    2024 Calgary Stampede
    15:30~19:00
    2024 Calgary Stampede
    19:00~19:30
    Gotta See It
    19:30~20:00
    Plays of the Month - Countdown
    20:00~20:30
    MLB Plays of the Week
    20:30~21:00
    Blue Jays in 30
    21:00~21:30
    Blue Jays in 30
    21:30~22:00
    Blue Jays in 30
    22:00~22:30
    Blue Jays in 30
    48 Sportsnet360 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~02:00
    UFC Main Event
    02:00~02:30
    Gotta See It
    02:30~03:00
    Plays of the Month - Countdown
    03:00~03:30
    Gotta See It
    03:30~04:00
    Plays of the Month - Countdown
    04:00~04:30
    Gotta See It
    04:30~05:00
    Plays of the Month - Countdown
    05:00~05:30
    Gotta See It
    05:30~06:00
    Plays of the Month - Countdown
    06:00~07:00
    Sportsnet Central
    07:00~07:30
    Gotta See It
    07:30~08:00
    Plays of the Month - Countdown
    08:00~08:30
    Gotta See It
    08:30~09:00
    Plays of the Month - Countdown
    09:00~09:30
    Gotta See It
    09:30~10:00
    Plays of the Month - Countdown
    10:00~10:30
    Gotta See It
    10:30~11:00
    Plays of the Month - Countdown
    11:00~11:30
    Gotta See It
    11:30~12:00
    Plays of the Month - Countdown
    12:00~13:00
    WWE Main Event
    13:00~15:00
    WWE NXT
    15:00~17:00
    WWE Friday Night SmackDown
    17:00~18:00
    This Week in WWE
    18:00~21:00
    UFC Reloaded
    21:00~21:30
    Plays of the Month - Countdown
    21:30~23:30
    NBA Summer League Basketball
    49 Sportsnet World HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~02:00
    FA Cup Classics
    02:00~03:00
    World Poker Tour
    03:00~04:00
    Sportsnet World Highlights
    04:00~05:00
    Sportsnet World Highlights
    05:00~06:00
    Sportsnet World Highlights
    06:00~07:00
    Sportsnet World Highlights
    07:00~08:00
    Sportsnet World Highlights
    08:00~10:00
    Rugby Super League
    10:00~12:00
    NRL Rugby
    12:00~13:00
    Cycling Highlights
    13:00~14:00
    World Chase Tag
    14:00~17:00
    UFC Reloaded
    17:00~19:00
    Rugby Super League
    19:00~20:00
    FA Cup Classics
    20:00~22:00
    NRL Rugby
    22:00~23:00
    Cycling Highlights
    50 TSN1-HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    The Amazing Race Canada
    01:00~02:00
    SportsCentre
    02:00~03:00
    SportsCentre
    03:00~04:00
    SportsCentre
    04:00~05:00
    SportsCentre
    05:00~06:00
    SportsCentre
    06:00~07:00
    SportsCentre
    07:00~08:00
    SportsCentre
    08:00~09:00
    Breakfast at Wimbledon
    09:00~12:00
    2024 Wimbledon Championships
    12:00~12:30
    SC
    12:30~13:00
    SC
    13:00~13:30
    SC
    13:30~14:00
    CFL Wired
    14:00~14:45
    Euro Today
    14:45~17:30
    2024 UEFA European Championship
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~18:30
    2024 UEFA EURO Highlight Show
    18:30~19:45
    2024 Copa America Pre-Game
    19:45~22:30
    2024 Copa America
    51 TSN2-HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~03:30
    CFL Football
    03:30~04:00
    SC
    04:00~04:30
    SC
    04:30~07:30
    CFL Football
    06:30~09:30
    CFL Football
    07:30~10:30
    CFL Football
    09:30~12:30
    CFL Football
    10:30~11:00
    Huddle Up
    11:00~12:00
    NASCAR Canada Series
    12:00~15:00
    PGA Tour Golf
    12:30~13:00
    SC
    13:00~14:00
    NASCAR Canada Series
    14:00~14:30
    SC
    14:30~15:00
    SC
    15:00~15:30
    SC
    15:30~16:00
    SC
    16:00~16:30
    SC
    16:30~17:30
    The Amazing Race Canada
    17:30~19:00
    SailGP Racing
    19:00~22:00
    2024 MLB Draft
    52 TSN3-HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~01:00
    SC
    01:00~02:00
    SportsCentre
    02:00~03:00
    SportsCentre
    03:00~04:00
    SportsCentre
    04:00~05:00
    SportsCentre
    05:00~06:00
    SportsCentre
    06:00~07:00
    SportsCentre
    07:00~08:00
    SportsCentre
    08:00~09:00
    Breakfast at Wimbledon
    09:00~12:00
    2024 Wimbledon Championships
    12:00~15:00
    2024 Wimbledon Championships
    15:00~17:30
    2024 UEFA European Championship
    15:30~16:00
    SC
    16:00~18:00
    WNBA Basketball
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~18:30
    2024 UEFA EURO Highlight Show
    18:30~19:00
    SC
    19:00~22:00
    CFL Football
    22:00~22:30
    2024 Copa America
    22:30~23:00
    SportsCentre
    53 TSN4-HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    The Amazing Race Canada
    01:00~02:00
    SportsCentre
    02:00~03:00
    SportsCentre
    03:00~04:00
    SportsCentre
    04:00~05:00
    SportsCentre
    05:00~06:00
    SportsCentre
    06:00~07:00
    SportsCentre
    07:00~08:00
    SportsCentre
    08:00~09:00
    SportsCentre
    09:00~10:00
    SportsCentre
    10:00~11:00
    SportsCentre
    11:00~12:00
    SportsCentre
    12:00~14:00
    MLS Soccer
    14:00~14:45
    Euro Today
    14:45~17:30
    2024 UEFA European Championship
    17:30~18:00
    Euro Today
    18:00~18:30
    2024 UEFA EURO Highlight Show
    18:30~19:45
    2024 Copa America Pre-Game
    19:45~22:30
    2024 Copa America
    54 TSN5-HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~01:00
    SC
    01:00~02:00
    SportsCentre
    02:00~03:00
    SportsCentre
    03:00~04:00
    SportsCentre
    04:00~05:00
    SportsCentre
    05:00~06:00
    SportsCentre
    06:00~07:00
    SportsCentre
    07:00~08:00
    SportsCentre
    08:00~09:00
    Breakfast at Wimbledon
    09:00~12:00
    2024 Wimbledon Championships
    12:00~12:30
    SC
    12:30~13:00
    SC
    13:00~13:30
    SC
    13:30~14:00
    CFL Wired
    14:00~14:30
    NASCAR Cup Series Prerace
    14:30~18:00
    NASCAR Cup Series
    18:00~18:30
    SC
    18:30~19:00
    SC
    19:00~22:00
    CFL Football
    22:00~22:30
    2024 Copa America
    22:30~23:00
    SportsCentre
    55 Fight Network Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    TNA Xplosion
    01:00~02:00
    IMPACT in 60
    02:00~03:00
    Fight Network Recharged
    03:00~04:00
    Fight Network Recharged
    04:00~05:00
    Fight Network Recharged
    05:00~06:00
    Pancrase in 60: First Round Submissions
    06:00~07:00
    BKFC 44
    07:00~08:00
    TNA Xplosion
    08:00~09:00
    Fight Network Recharged
    09:00~10:00
    Fight Network Recharged
    10:00~11:00
    Fight Network Recharged
    11:00~12:00
    Fight Network Recharged
    12:00~13:00
    International Sumo League
    13:00~13:30
    Paid Programming
    13:30~14:00
    Immersed
    14:00~14:30
    Diary: Rosemary
    14:30~15:00
    Retrospective
    15:00~16:00
    IMPACT in 60
    16:00~17:00
    IMPACT in 60
    17:00~18:00
    Fight Network Recharged
    18:00~19:00
    Fight Network Recharged
    19:00~20:00
    Fight Network Recharged
    20:00~21:00
    Fight Network Recharged
    56 ESPNClassic Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    57 TVA Sports HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~01:30
    Jeux de la semaine MLB
    01:30~04:30
    Baseball MLB
    04:30~05:30
    Red Bull Cliff Diving
    05:30~06:00
    Le top LNH
    06:00~09:00
    Baseball MLB
    09:00~12:00
    Baseball MLB
    12:00~13:00
    Lutte WWE: Raw
    13:00~13:30
    Le guide de l'auto
    13:30~14:00
    L'académie du guide de l'auto
    14:00~15:00
    Avant-match Euro 2024
    15:00~18:00
    Euro 2024
    18:00~18:30
    Faits saillants Euro 2024
    18:30~19:00
    Golf mag
    19:00~20:00
    Avant-match Euro 2024
    20:00~23:00
    Euro 2024
    58 RDS HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~02:00
    Plongeon
    02:00~02:30
    Sports 30
    02:30~03:00
    Sports 30
    03:00~03:30
    Sports 30
    03:30~04:00
    Sports 30
    04:00~04:30
    Sports 30
    04:30~05:00
    Sports 30
    05:00~05:30
    Sports 30
    05:30~06:00
    Sports 30
    06:00~06:30
    Sports 30
    06:30~07:00
    Sports 30
    07:00~07:30
    Sports 30
    07:30~08:00
    Sports 30
    08:00~08:30
    Sports 30
    08:30~09:00
    Sports 30
    09:00~12:30
    Wimbledon 2024
    12:30~13:00
    Sports 30
    13:00~13:30
    Sports 30
    13:30~14:00
    Le show de moto
    14:00~14:30
    Championnat canadien de Superbike
    14:30~15:00
    30 images/seconde
    15:00~15:30
    Le sport en toute liberté
    15:30~16:00
    Virage extrême
    16:00~18:30
    Basketball LECB
    18:30~19:00
    Sports 30
    19:00~19:30
    Sports 30
    19:30~20:00
    L'avant match Copa America 2024
    20:00~22:30
    Copa America 2024
    22:30~23:00
    Sports 30
    23:00~23:30
    Sports 30
    59 RDS2 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Sports 30
    00:30~01:00
    Sports 30
    01:00~01:30
    Sports 30
    01:30~02:00
    Sports 30
    02:00~02:30
    Avant-match soccer: CF Montréal
    02:30~04:30
    Soccer MLS
    04:30~05:30
    25 ans d'émotions
    05:30~08:30
    Golf PGA
    06:00~06:15
    Sports 30
    06:15~09:00
    Copa America 2024
    08:30~09:00
    Avant-match soccer: CF Montréal
    09:00~11:00
    Soccer MLS
    11:00~11:30
    Rendez-vous sportif
    11:30~12:00
    Magazine golf: au 19e
    12:00~15:00
    Golf PGA
    12:15~14:30
    Copa America 2024
    14:30~18:00
    Wimbledon 2024
    15:00~15:30
    Jeter l'ancre
    15:30~19:00
    Wimbledon 2024
    18:00~18:30
    Jeter l'ancre
    18:30~22:00
    Wimbledon 2024
    19:00~22:00
    Golf PGA
    60 RDS Info HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Sports 30
    00:30~01:00
    Sports 30
    01:00~01:30
    Sports 30
    01:30~02:00
    Sports 30
    02:00~02:30
    Sports 30
    02:30~03:00
    Sports 30
    03:00~03:30
    Sports 30
    03:30~04:00
    Sports 30
    04:00~04:30
    Sports 30
    04:30~05:00
    Sports 30
    05:00~05:30
    Sports 30
    05:30~06:00
    Sports 30
    06:00~06:30
    Sports 30
    06:30~07:00
    Sports 30
    07:00~07:30
    Sports 30
    07:30~08:00
    Sports 30
    08:00~08:30
    Sports 30
    08:30~09:00
    Sports 30
    09:00~09:30
    Sports 30
    09:30~10:00
    Sports 30
    10:00~10:30
    Sports 30
    10:30~11:00
    Sports 30
    11:00~11:30
    Sports 30
    11:30~12:00
    Sports 30
    12:00~12:30
    Sports 30
    12:30~13:00
    Sports 30
    13:00~13:30
    Sports 30
    13:30~14:00
    Sports 30
    14:00~14:30
    Sports 30
    14:30~18:00
    Série Coupe NASCAR
    15:00~15:30
    Sports 30
    15:30~16:00
    Sports 30
    16:00~17:00
    30 sur 30
    17:00~18:00
    Panorama
    18:00~18:30
    Contre toutes attentes
    18:30~19:00
    Sports 30
    19:00~19:30
    Sports 30
    19:30~20:00
    Sports 30
    20:00~20:30
    Sports 30
    20:30~21:00
    Sports 30
    21:00~21:30
    Sports 30
    21:30~22:00
    Sports 30
    22:00~22:30
    Sports 30
    22:30~23:00
    Sports 30
    23:00~23:30
    Sports 30
    61 TVA Sports 2 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~04:00
    Baseball MLB
    04:00~04:30
    Jeux de la semaine MLB
    04:30~05:00
    Reel Rock
    05:00~06:00
    À communiquer
    06:00~09:00
    Baseball MLB
    09:00~12:00
    Golf
    12:00~15:00
    Baseball MLB
    15:00~15:30
    Alexis le randonneur
    15:30~16:00
    Sortez, golfez
    16:00~16:30
    Golf mag
    16:30~17:00
    Air
    17:00~17:30
    Motosports.tv
    17:30~18:00
    Le guide de l'auto
    18:00~19:00
    Red Bull Cliff Diving
    19:00~20:00
    À communiquer
    20:00~23:00
    Golf
    65 Adult Swim Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    My Adventures with Superman
    00:30~01:00
    Rick and Morty
    01:00~01:15
    Robot Chicken
    01:15~01:30
    Robot Chicken
    01:30~02:00
    Ninja Kamui
    02:00~02:30
    Harley Quinn
    02:30~03:00
    My Adventures with Superman
    03:00~03:30
    Rick and Morty
    03:30~04:00
    Ninja Kamui
    04:00~04:30
    Harley Quinn
    04:30~04:45
    Robot Chicken
    04:45~05:00
    Robot Chicken
    05:00~05:15
    PSI Cops!
    05:15~05:30
    PSI Cops!
    05:30~06:00
    Super Dave
    06:00~06:30
    Bob and Margaret
    06:30~07:00
    Bob and Margaret
    07:00~07:30
    Super Dave
    07:30~08:00
    Super Dave
    08:00~08:15
    PSI Cops!
    08:15~08:30
    PSI Cops!
    08:30~08:45
    PSI Cops!
    08:45~09:00
    PSI Cops!
    09:00~09:30
    Bob's Burgers
    09:30~10:00
    Bob's Burgers
    10:00~11:45
    Justice League: The New Frontier
    11:45~12:00
    Robot Chicken
    12:00~12:30
    Family Guy
    12:30~13:00
    Family Guy
    13:00~13:30
    King of the Hill
    13:30~14:00
    King of the Hill
    14:00~14:15
    PSI Cops!
    14:15~14:30
    PSI Cops!
    14:30~15:00
    Super Dave
    15:00~15:30
    American Dad!
    15:30~16:00
    American Dad!
    16:00~16:30
    Bob's Burgers
    16:30~17:00
    Bob's Burgers
    17:00~17:30
    Family Guy
    17:30~18:00
    Family Guy
    18:00~18:30
    King of the Hill
    18:30~19:00
    King of the Hill
    19:00~19:30
    Bob's Burgers
    19:30~20:00
    Bob's Burgers
    20:00~20:30
    Family Guy
    20:30~21:00
    Family Guy
    21:00~21:30
    American Dad!
    21:30~22:00
    American Dad!
    22:00~22:30
    King of the Hill
    22:30~23:00
    King of the Hill
    23:00~23:30
    Rick and Morty
    67 Crime + Investigation Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Accused: Guilty or Innocent?
    01:00~02:00
    Close Encounters With Evil
    02:00~03:00
    First Blood
    03:00~04:00
    First Blood
    04:00~05:00
    Accused: Guilty or Innocent?
    05:00~06:00
    Close Encounters With Evil
    06:00~06:30
    Exhibit A: The Secrets of Forensic Science
    06:30~07:00
    72 Hours: True Crime
    07:00~08:00
    Crime Beat
    08:00~09:00
    Crime Beat
    09:00~10:00
    Hawaii Five-0
    10:00~11:00
    Hawaii Five-0
    11:00~12:00
    Hawaii Five-0
    12:00~13:00
    MacGyver
    13:00~14:00
    FBI: Most Wanted
    14:00~15:00
    FBI
    15:00~15:30
    I Survived a Serial Killer
    15:30~16:00
    I Survived a Serial Killer
    16:00~16:30
    Court Cam
    16:30~17:00
    Court Cam
    17:00~18:00
    Secrets of Playboy
    18:00~19:00
    Secrets of Playboy
    19:00~20:00
    Hawaii Five-0
    20:00~21:00
    Hawaii Five-0
    21:00~22:00
    Hawaii Five-0
    22:00~22:30
    I Survived a Serial Killer
    22:30~23:00
    I Survived a Serial Killer
    23:00~23:30
    Court Cam
    68 CMT Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Frasier
    00:30~01:00
    Frasier
    01:00~01:30
    Frasier
    01:30~02:00
    Frasier
    02:00~02:30
    Cheers
    02:30~03:00
    Cheers
    03:00~03:30
    Cheers
    03:30~04:00
    Cheers
    04:00~04:30
    Everybody Loves Raymond
    04:30~05:00
    Everybody Loves Raymond
    05:00~05:30
    Everybody Loves Raymond
    05:30~06:00
    Everybody Loves Raymond
    06:00~06:30
    Schitt's Creek
    06:30~07:00
    Schitt's Creek
    07:00~08:00
    Due South
    08:00~08:30
    Mr. D
    08:30~09:00
    Mr. D
    09:00~09:30
    Schitt's Creek
    09:30~10:00
    Schitt's Creek
    10:00~11:00
    Due South
    11:00~11:30
    Mr. D
    11:30~12:00
    Mr. D
    12:00~12:30
    Everybody Loves Raymond
    12:30~13:00
    Everybody Loves Raymond
    13:00~13:30
    Everybody Loves Raymond
    13:30~14:00
    Everybody Loves Raymond
    14:00~14:30
    Man With a Plan
    14:30~15:00
    Man With a Plan
    15:00~15:30
    Man With a Plan
    15:30~16:00
    Man With a Plan
    16:00~16:30
    The King of Queens
    16:30~17:00
    The King of Queens
    17:00~17:30
    The King of Queens
    17:30~18:00
    The King of Queens
    18:00~18:30
    Everybody Loves Raymond
    18:30~19:00
    Everybody Loves Raymond
    19:00~19:30
    Everybody Loves Raymond
    19:30~20:00
    Everybody Loves Raymond
    20:00~20:30
    The Office
    20:30~21:00
    The Office
    21:00~21:30
    The Office
    21:30~22:00
    The Office
    22:00~22:30
    The King of Queens
    22:30~23:00
    The King of Queens
    23:00~23:30
    The King of Queens
    69 DejaView Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Family Ties
    00:30~01:00
    Family Ties
    01:00~01:30
    Family Ties
    01:30~02:00
    Family Ties
    02:00~02:30
    black-ish
    02:30~03:00
    black-ish
    03:00~03:30
    black-ish
    03:30~04:00
    black-ish
    04:00~04:30
    Cheers
    04:30~05:00
    Cheers
    05:00~05:30
    Cheers
    05:30~06:00
    Cheers
    06:00~07:00
    Due South
    07:00~08:00
    Rookie Blue
    08:00~09:00
    Private Eyes
    09:00~10:00
    Due South
    10:00~11:00
    Rookie Blue
    11:00~12:00
    Private Eyes
    12:00~12:30
    Family Ties
    12:30~13:00
    Family Ties
    13:00~13:30
    Family Ties
    13:30~14:00
    Family Ties
    14:00~14:30
    Frasier
    14:30~15:00
    Frasier
    15:00~15:30
    Frasier
    15:30~16:00
    Frasier
    16:00~16:30
    Cheers
    16:30~17:00
    Cheers
    17:00~17:30
    Cheers
    17:30~18:00
    Cheers
    18:00~18:30
    Family Ties
    18:30~19:00
    Family Ties
    19:00~19:30
    Family Ties
    19:30~20:00
    Family Ties
    20:00~20:30
    Frasier
    20:30~21:00
    Frasier
    21:00~21:30
    Frasier
    21:30~22:00
    Frasier
    22:00~22:30
    Cheers
    22:30~23:00
    Cheers
    23:00~23:30
    Cheers
    70 MovieTime Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~02:30
    Deadly House Call
    02:30~06:00
    Django Unchained
    06:00~08:00
    The Boarding School Murders
    08:00~10:00
    My Husband's Killer Girlfriend
    10:00~12:00
    The Boarding School Murders
    12:00~12:30
    Face to Face With David
    12:30~13:00
    Face to Face With David
    13:00~15:00
    Come Play
    15:00~17:00
    My Husband's Killer Girlfriend
    17:00~19:00
    Deadly Match
    19:00~21:00
    Come Play
    21:00~23:30
    Freaky
    71 Showcase Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~02:00
    Death Race
    02:00~04:30
    Us
    04:30~05:30
    All American
    05:30~06:00
    Face to Face With David
    06:00~08:00
    V.C. Andrews' All That Glitters
    08:00~09:00
    Private Eyes
    09:00~10:00
    Private Eyes
    10:00~13:00
    Jason Bourne
    13:00~16:00
    The Bourne Legacy
    16:00~17:00
    NCIS: Hawai'i
    17:00~18:00
    NCIS: Hawai'i
    18:00~19:00
    NCIS: Hawai'i
    19:00~20:00
    NCIS: Hawai'i
    20:00~21:00
    NCIS: Hawai'i
    21:00~23:00
    Death Race
    72 FX Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    00:30~01:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    01:00~01:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    01:30~02:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    02:00~02:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    02:30~03:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    03:00~04:00
    Hudson & Rex
    04:00~05:00
    Hudson & Rex
    05:00~06:00
    Hudson & Rex
    06:00~07:00
    Hudson & Rex
    07:00~08:00
    Hudson & Rex
    08:00~09:00
    Hudson & Rex
    09:00~09:30
    Welcome to Wrexham
    09:30~10:00
    Welcome to Wrexham
    10:00~10:30
    Welcome to Wrexham
    10:30~11:00
    Welcome to Wrexham
    11:00~11:30
    Welcome to Wrexham
    11:30~12:00
    Welcome to Wrexham
    12:00~12:30
    Welcome to Wrexham
    12:30~13:00
    Welcome to Wrexham
    13:00~14:00
    Welcome to Wrexham
    14:00~14:30
    Welcome to Wrexham
    14:30~15:00
    Welcome to Wrexham
    15:00~15:30
    Welcome to Wrexham
    15:30~16:00
    Welcome to Wrexham
    16:00~16:30
    Welcome to Wrexham
    16:30~17:00
    Welcome to Wrexham
    17:00~17:30
    Welcome to Wrexham
    17:30~18:00
    Welcome to Wrexham
    18:00~19:00
    Welcome to Wrexham
    19:00~20:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    20:00~21:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:00~21:30
    What We Do in the Shadows
    21:30~22:00
    What We Do in the Shadows
    22:00~22:30
    What We Do in the Shadows
    22:30~23:00
    What We Do in the Shadows
    23:00~23:30
    What We Do in the Shadows
    73 FXX Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    00:30~01:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    01:00~01:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    01:30~02:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    02:00~02:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    02:30~03:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    03:00~04:00
    Hudson & Rex
    04:00~05:00
    Hudson & Rex
    05:00~06:00
    Hudson & Rex
    06:00~07:00
    Hudson & Rex
    07:00~08:00
    Hudson & Rex
    08:00~09:00
    Hudson & Rex
    09:00~10:00
    Hudson & Rex
    10:00~11:00
    Hudson & Rex
    11:00~12:00
    Hudson & Rex
    12:00~12:30
    Parks and Recreation
    12:30~13:00
    Parks and Recreation
    13:00~13:30
    30 Rock
    13:30~14:00
    30 Rock
    14:00~14:30
    Parks and Recreation
    14:30~15:00
    Parks and Recreation
    15:00~15:30
    30 Rock
    15:30~16:00
    30 Rock
    16:00~16:30
    Parks and Recreation
    16:30~17:00
    Parks and Recreation
    17:00~17:30
    30 Rock
    17:30~18:00
    30 Rock
    18:00~18:30
    30 Rock
    18:30~19:00
    30 Rock
    19:00~20:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    20:00~21:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:00~21:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    21:30~22:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    22:00~22:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    22:30~23:00
    It's Always Sunny in Philadelphia
    23:00~23:30
    It's Always Sunny in Philadelphia
    74 A&E HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:03~01:03
    The First 48
    01:03~02:04
    The First 48
    02:04~03:05
    The First 48
    03:05~04:02
    The First 48
    04:02~04:32
    One Day, One Bathroom: Quality Remodeling With FREE Installation!
    04:32~05:02
    Car accident? Free Legal Consultation
    05:02~05:31
    Paid Programming
    05:31~06:00
    Paid Programming
    06:00~06:30
    Creflo Dollar
    06:30~07:00
    The Potter's Touch
    07:00~07:30
    Rachael Ray's Meals in Minutes
    07:30~08:00
    Rachael Ray's Meals in Minutes
    08:00~08:30
    Rachael Ray's Meals in Minutes
    08:30~09:00
    Rachael Ray's Meals in Minutes
    09:00~10:00
    Zombie House Flipping
    10:00~11:00
    Zombie House Flipping
    11:00~12:00
    Zombie House Flipping
    12:00~13:00
    Zombie House Flipping
    13:00~13:30
    Storage Wars
    13:30~14:00
    Storage Wars
    14:00~14:30
    Storage Wars
    14:30~15:00
    Storage Wars
    15:00~15:30
    Storage Wars
    15:30~16:00
    Storage Wars
    16:00~16:30
    Storage Wars
    16:30~17:00
    Storage Wars
    17:00~17:30
    Storage Wars
    17:30~18:00
    Storage Wars
    18:00~18:30
    Storage Wars
    18:30~19:00
    Storage Wars
    19:00~19:30
    Storage Wars
    19:30~20:00
    Storage Wars
    20:00~22:01
    Biography: WWE Legends
    22:01~23:04
    WWE's Most Wanted Treasures
    75 CTV Comedy Channel Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    The Big Bang Theory
    00:30~01:00
    The Big Bang Theory
    01:00~01:30
    The Big Bang Theory
    01:30~02:00
    The Big Bang Theory
    02:00~02:30
    The Big Bang Theory
    02:30~03:00
    The Big Bang Theory
    03:00~03:30
    The Big Bang Theory
    03:30~04:00
    The Big Bang Theory
    04:00~04:30
    The Big Bang Theory
    04:30~05:00
    The Big Bang Theory
    05:00~05:30
    The Big Bang Theory
    05:30~06:00
    The Big Bang Theory
    06:00~06:30
    Corner Gas
    06:30~07:00
    Corner Gas
    07:00~07:30
    Corner Gas
    07:30~08:00
    Corner Gas
    08:00~08:30
    Corner Gas
    08:30~09:00
    Corner Gas
    09:00~09:30
    Friends
    09:30~10:00
    Friends
    10:00~10:30
    Friends
    10:30~11:00
    Friends
    11:00~11:30
    Friends
    11:30~12:00
    Friends
    12:00~12:30
    Friends
    12:30~13:00
    Friends
    13:00~13:30
    Friends
    13:30~14:00
    Friends
    14:00~14:30
    Friends
    14:30~15:00
    Friends
    15:00~15:30
    Friends
    15:30~16:00
    Friends
    16:00~16:30
    Friends
    16:30~17:00
    Friends
    17:00~17:30
    Friends
    17:30~18:00
    Friends
    18:00~18:30
    Friends
    18:30~19:00
    Friends
    19:00~19:30
    Friends
    19:30~20:00
    Friends
    20:00~20:30
    Friends
    20:30~21:00
    Friends
    21:00~21:30
    Friends
    21:30~22:00
    Friends
    22:00~22:30
    Friends
    22:30~23:00
    Friends
    23:00~23:30
    Friends
    76 CTV Sci-Fi Channel Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:30~04:00
    Godzilla
    04:00~06:00
    Sharktopus vs. Pteracuda
    06:00~07:00
    Star Trek: Enterprise
    07:00~08:00
    Star Trek: Enterprise
    08:00~09:00
    Star Trek: Enterprise
    09:00~11:00
    The Scorpion King
    11:00~13:30
    Spider-Man: Into the Spider-Verse
    13:30~16:15
    Shazam!
    16:15~18:30
    I Am Number Four
    18:30~21:00
    Spider-Man: Into the Spider-Verse
    21:00~23:15
    Venom
    77 CTV Drama Channel Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Chicago P.D.
    01:00~02:00
    Chicago P.D.
    02:00~03:00
    Chicago P.D.
    03:00~04:00
    Chicago P.D.
    04:00~05:00
    Chicago P.D.
    05:00~06:00
    Chicago P.D.
    06:00~07:00
    Chicago Fire
    07:00~08:00
    Chicago Fire
    08:00~09:00
    Chicago Fire
    09:00~10:00
    Chicago Fire
    10:00~11:00
    Chicago Fire
    11:00~12:00
    Chicago Fire
    12:00~13:00
    Chicago Fire
    13:00~14:00
    Chicago Fire
    14:00~15:00
    Chicago Fire
    15:00~16:00
    Chicago Fire
    16:00~17:00
    Chicago Fire
    17:00~18:00
    Chicago Fire
    18:00~19:00
    Chicago Fire
    19:00~20:00
    Chicago Fire
    20:00~21:00
    Chicago Fire
    21:00~22:00
    Chicago Fire
    22:00~23:00
    Chicago Fire
    78 E! HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Bob Hearts Abishola
    00:30~01:00
    Bob Hearts Abishola
    01:00~01:30
    Bob Hearts Abishola
    01:30~02:00
    Bob Hearts Abishola
    02:00~02:30
    'Til Death
    02:30~03:00
    'Til Death
    03:00~03:30
    Bob Hearts Abishola
    03:30~04:00
    Bob Hearts Abishola
    04:00~04:30
    Bob Hearts Abishola
    04:30~05:00
    Bob Hearts Abishola
    05:00~05:30
    'Til Death
    05:30~06:00
    'Til Death
    06:00~08:00
    Mamma Mia!
    08:00~10:15
    Because I Said So
    10:15~12:45
    It's Complicated
    12:45~15:00
    Mamma Mia!
    15:00~17:15
    Life of the Party
    17:15~20:00
    Bridesmaids
    20:00~22:15
    Mamma Mia!
    79 MTV Canada HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Ridiculousness
    00:30~01:00
    Ridiculousness
    01:00~01:30
    Ridiculousness
    01:30~02:00
    Ridiculousness
    02:00~02:30
    Ridiculousness
    02:30~03:00
    Ridiculousness
    03:00~03:30
    Ridiculousness
    03:30~04:00
    Ridiculousness
    04:00~04:30
    Ridiculousness
    04:30~05:00
    Ridiculousness
    05:00~05:30
    Ridiculousness
    05:30~06:00
    Ridiculousness
    06:00~06:30
    Ridiculousness
    06:30~07:00
    Ridiculousness
    07:00~07:30
    Ridiculousness
    07:30~08:00
    Ridiculousness
    08:00~08:30
    Ridiculousness
    08:30~09:00
    Ridiculousness
    09:00~09:30
    Ridiculousness
    09:30~10:00
    Ridiculousness
    10:00~10:30
    Ridiculousness
    10:30~11:00
    Ridiculousness
    11:00~11:30
    Ridiculousness
    11:30~12:00
    Ridiculousness
    12:00~12:30
    Ridiculousness
    12:30~13:00
    Ridiculousness
    13:00~13:30
    Ridiculousness
    13:30~14:00
    Ridiculousness
    14:00~14:30
    Ridiculousness
    14:30~15:00
    Ridiculousness
    15:00~15:30
    Ridiculousness
    15:30~16:00
    Ridiculousness
    16:00~16:30
    Ridiculousness
    16:30~17:00
    Ridiculousness
    17:00~17:30
    Ridiculousness
    17:30~18:00
    Ridiculousness
    18:00~18:30
    Ridiculousness
    18:30~19:00
    Ridiculousness
    19:00~19:30
    Ridiculousness
    19:30~20:00
    Ridiculousness
    20:00~20:30
    Ridiculousness
    20:30~21:00
    Ridiculousness
    21:00~21:30
    Ridiculousness
    21:30~22:00
    Ridiculousness
    22:00~22:30
    Ridiculousness
    22:30~23:00
    Ridiculousness
    23:00~23:30
    Ridiculousness
    80 MTV2 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    81 APTN Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~02:00
    Smoke Signals
    02:00~02:30
    The Other Side
    02:30~04:30
    The Australian Dream
    04:30~05:00
    Piri's Tiki Tour
    05:00~05:30
    APTN National News Weekend
    05:30~06:00
    APTN Investigates
    06:00~06:30
    Orignal et marmelade
    06:30~07:00
    Orignal & marmelade
    07:00~07:30
    Chuck et la cuisine des premiers peuples
    07:30~08:00
    Spirit Talker
    08:00~08:30
    Lands Enchanted
    08:30~09:00
    Red Earth Uncovered
    09:00~09:30
    The Other Side
    09:30~10:00
    Moosemeat & Marmalade
    10:00~10:30
    Chuck and the First Peoples' Kitchen
    10:30~11:00
    Pow Wow Chow
    11:00~11:30
    Crazy Like a Lynx
    11:30~12:00
    Paid Programming
    12:00~12:30
    Gespe'gewa'gi: The Last Land
    12:30~13:00
    Merchants of the Wild
    13:00~14:00
    Life Below Zero Canada
    14:00~14:30
    Northern Air Rescue
    14:30~15:00
    Ocean Warriors: Mission Ready
    15:00~17:00
    Smoke Signals
    17:00~17:30
    The Other Side
    17:30~18:30
    Indigenous Health Today
    18:30~19:00
    APTN Investigates: A Retrospective
    19:00~20:00
    Life Below Zero Canada
    20:00~20:30
    Northern Air Rescue
    20:30~21:00
    Ocean Warriors: Mission Ready
    21:00~23:00
    Restless River
    23:00~23:30
    Crazy Like a Lynx
    82 Hollywood Suite 70s Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:25~02:50
    On Dangerous Ground
    02:50~05:10
    A Clockwork Orange
    05:10~07:00
    Still Mine
    07:00~07:30
    A Year in Film
    07:30~10:05
    Superman: The Movie -- Special Edition
    10:05~11:55
    On the Waterfront
    11:55~13:20
    On Dangerous Ground
    13:20~15:10
    To Sir, With Love
    15:10~17:45
    Superman: The Movie -- Special Edition
    17:45~19:35
    On the Waterfront
    19:35~21:00
    On Dangerous Ground
    21:00~23:20
    A Clockwork Orange
    83 Hollywood Suite 80s Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~02:35
    Gloria
    02:35~04:15
    The Lair of the White Worm
    04:15~06:15
    Absence of Malice
    06:15~07:45
    Every Child Matters: Reconciliation Through Education
    07:45~09:50
    The Mosquito Coast
    09:50~11:30
    Raising Arizona
    11:30~13:20
    Peggy Sue Got Married
    13:20~15:25
    Gloria
    15:25~17:05
    Raising Arizona
    17:05~18:55
    Peggy Sue Got Married
    18:55~21:00
    Gloria
    21:00~22:35
    A Nightmare on Elm Street
    84 Hollywood Suite 90s Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:10~03:25
    What Lies Beneath
    03:25~05:25
    Internal Affairs
    05:25~07:20
    Marlene
    07:20~08:10
    Secret Nazi Bases
    08:10~10:25
    The Fugitive
    10:25~12:20
    The Devil's Own
    12:20~14:35
    What Lies Beneath
    14:35~16:50
    The Fugitive
    16:50~18:45
    The Devil's Own
    18:45~21:00
    What Lies Beneath
    21:00~22:45
    The Thirteenth Floor
    85 Hollywood Suite 2000s Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:55~03:05
    Spy Game
    03:05~05:10
    Knowing
    05:10~06:45
    I Am Heath Ledger
    06:45~07:05
    Madame Tutli-Putli
    07:05~08:45
    Len and Company
    08:45~10:35
    Out of Time
    10:35~12:45
    Spy Game
    12:45~14:55
    Pride & Prejudice
    14:55~17:00
    Knowing
    17:00~18:50
    Out of Time
    18:50~21:00
    Spy Game
    21:00~22:55
    We Need to Talk About Kevin
    86 OUTTV Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:30
    Supporting Our Selves
    01:30~02:00
    Outlook TV
    02:00~03:00
    Call Me Mother
    03:00~04:00
    Exposed
    04:00~04:30
    Outlook TV
    04:30~05:00
    Never Apart TV
    05:00~06:00
    Colin & Justin's Home Heist
    06:00~06:30
    Outlook TV
    06:30~07:00
    Never Apart TV
    07:00~07:30
    Jumping the Apex
    07:30~08:00
    Ninja Turtles: The Next Mutation
    08:00~08:30
    Breaker High
    08:30~09:00
    The New Addams Family
    09:00~09:30
    Outlook TV
    09:30~10:00
    Never Apart TV
    10:00~10:30
    Jumping the Apex
    10:30~11:00
    Ninja Turtles: The Next Mutation
    11:00~12:00
    Colin & Justin's Home Heist
    12:00~12:30
    Outlook TV
    12:30~13:00
    Never Apart TV
    13:00~13:30
    Jumping the Apex
    13:30~14:00
    Game of Bros
    14:00~15:00
    Colin & Justin's Home Heist
    15:00~15:30
    Outlook TV
    15:30~16:00
    Never Apart TV
    16:00~16:30
    Jumping the Apex
    16:30~17:00
    Game of Bros
    17:00~18:00
    Colin & Justin's Home Heist
    18:00~18:30
    Jumping the Apex
    18:30~19:00
    Game of Bros
    19:00~19:30
    Outlook TV
    19:30~20:00
    Never Apart TV
    20:00~20:30
    Mom vs. Matchmaker
    20:30~21:00
    Mom vs. Matchmaker
    21:00~21:30
    Sti
    21:30~21:40
    Metro Sexual
    21:40~22:00
    Metro Sexual
    22:00~23:00
    Hot Haus
    87 MUCHMusic HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~03:00
    Furious 7
    03:00~05:30
    Con Air
    05:30~06:00
    Ridiculousness
    06:00~06:30
    Cash Cab
    06:30~07:00
    Cash Cab
    07:00~07:30
    Cash Cab
    07:30~08:00
    Cash Cab
    08:00~08:30
    Cash Cab
    08:30~09:00
    Cash Cab
    09:00~09:30
    Cash Cab
    09:30~10:00
    Cash Cab
    10:00~10:30
    Cash Cab
    10:30~11:00
    Cash Cab
    11:00~11:30
    Cash Cab
    11:30~12:00
    Cash Cab
    12:00~12:30
    The Simpsons
    12:30~13:00
    The Simpsons
    13:00~13:30
    The Simpsons
    13:30~14:00
    The Simpsons
    14:00~14:30
    The Simpsons
    14:30~15:00
    The Simpsons
    15:00~15:30
    American Dad!
    15:30~16:00
    American Dad!
    16:00~16:30
    American Dad!
    16:30~17:00
    American Dad!
    17:00~17:30
    The Simpsons
    17:30~18:00
    The Simpsons
    18:00~18:30
    The Simpsons
    18:30~19:00
    The Simpsons
    19:00~19:30
    Futurama
    19:30~20:00
    Futurama
    20:00~20:30
    Futurama
    20:30~21:00
    Futurama
    21:00~21:30
    The Simpsons
    21:30~22:00
    The Simpsons
    22:00~22:30
    American Dad!
    22:30~23:00
    American Dad!
    23:00~23:30
    American Dad!
    88 ADDIK TV HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~02:00
    La possession de Hannah Grace
    02:00~03:00
    C'est arrivé près de chez vous
    03:00~04:00
    Le mobile du crime
    04:00~05:00
    Le mobile du crime
    05:00~06:00
    Le mobile du crime
    06:00~07:00
    Wong et Winchester
    07:00~08:00
    Wong et Winchester
    08:00~09:00
    Wong et Winchester
    09:00~11:00
    Cible de choix
    11:00~12:00
    Tueur insoupçonné
    12:00~13:00
    Les enquêtes de Nancy Drew
    13:00~14:00
    Big Sky
    14:00~16:00
    Code 211: l'embuscade
    16:00~18:00
    Blindspotting
    18:00~20:00
    16 rues
    20:00~21:00
    HPI: haut potentiel intellectuel
    21:00~22:00
    Esprits criminels
    89 PRISE 2 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~02:00
    Columbo
    02:00~02:30
    Dans ma tête
    02:30~03:00
    Dans ma tête
    03:00~03:30
    Dans ma tête
    03:30~04:00
    Dans ma tête
    04:00~04:30
    Les Parent
    04:30~05:00
    Les Parent
    05:00~05:30
    Les Parent
    05:30~06:00
    Les Parent
    06:00~06:30
    Les Pierrafeu
    06:30~07:00
    Les Pierrafeu
    07:00~07:30
    Tarzan
    07:30~08:00
    Tarzan
    08:00~09:00
    Diagnostic meurtre
    09:00~10:00
    Magnum
    10:00~12:00
    Brûlé : un chef sous pression
    12:00~12:30
    Km/h
    12:30~13:00
    Km/h
    13:00~15:00
    Columbo
    15:00~17:00
    Les losers
    17:00~17:30
    Les beaux malaises
    17:30~18:00
    Les beaux malaises
    18:00~19:00
    Anne ... la maison aux pignons verts
    19:00~21:00
    La famille Bélier
    21:00~23:30
    Intouchables
    90 Elle Fictions Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:30
    Neuf chatons pour Noël
    01:30~03:00
    La tempête de Noël
    03:00~04:00
    Riviera
    04:00~05:00
    Queens
    05:00~06:00
    Dynastie
    06:00~07:00
    Riviera
    07:00~09:00
    L'amour au menu!
    09:00~11:00
    La maîtresse de maison
    11:00~12:45
    Coup de foudre à Rome
    12:45~14:30
    Une New-Yorkaise à la montagne
    14:30~16:15
    Ma sorcière bien-aimée
    16:15~18:00
    L'amour en huit leçons
    18:00~20:00
    Summer in February
    20:00~22:00
    Un Noël paradisiaque
    91 MusiMax Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Hudson & Rex
    01:00~02:30
    Commissaire Dupin: triple meurtre aux Glénan
    02:30~04:00
    Coup de foudre au ranch
    04:00~05:45
    Vous pouvez assassiner la mariée
    05:45~06:30
    Hudson & Rex
    06:30~07:30
    FBI: duo très spécial
    07:30~08:00
    Infopublicité
    08:00~09:00
    La loi et l'ordre: crimes sexuels
    09:00~11:00
    Thomas et l'arc-en-ciel
    11:00~12:00
    Hudson & Rex
    12:00~13:00
    Bones
    13:00~14:30
    Quand l'amour nous rattrape
    14:30~16:00
    Une famille en sursis...
    16:00~17:45
    Igby en chute libre
    17:45~20:00
    Les Goonies
    20:00~22:15
    Dracula
    92 TV5 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:15~00:45
    Journal Afrique
    00:45~01:15
    Wari
    01:15~01:35
    Ici C'babi
    01:35~01:55
    Ici C'babi
    01:55~02:10
    Ici C'babi
    02:10~02:30
    Ici C'babi
    02:30~03:00
    Version française
    03:00~04:00
    La Chance de ta vie
    04:00~05:00
    Tout le monde veut prendre sa place
    05:00~05:15
    TV5 le journal, 05h00
    05:15~05:30
    Itinéraires paysans
    05:30~06:00
    Hep taxi!
    06:00~07:00
    Demain l'Afrique
    07:00~08:00
    Trésors vus du ciel
    08:00~11:00
    Défilé militaire du 14 juillet
    11:00~12:00
    Peuples souterrains
    12:00~13:05
    64', le monde en français
    13:05~15:00
    Bellefond
    15:00~15:30
    Paname
    15:30~16:00
    Journal Suisse
    16:00~17:00
    Silence ça pousse!
    17:00~18:00
    Tout le monde veut prendre sa place
    18:00~18:30
    Cash
    18:30~19:00
    Le journal de France 2
    19:00~21:30
    Le grand bleu
    21:30~23:20
    Les petits meurtres d'Agatha Christie
    95 Canal Vie HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Vendre ou rénover au Québec
    01:00~02:00
    Vendre ou rénover au Québec
    02:00~03:00
    Vendre ou rénover au Québec
    03:00~04:00
    Vendre ou rénover au Québec
    04:00~04:30
    Survivre aux soupers de semaine
    04:30~05:00
    Cuisine facile avec Mary
    05:00~05:30
    C'est quoi ton plan?
    05:30~06:00
    Le jour J
    06:00~07:00
    Dre Boutons
    07:00~07:30
    L'enfer, c'est chez nous
    07:30~08:00
    Infopublicité
    08:00~09:00
    Les passages de l'espoir
    09:00~10:00
    Les passages de l'espoir
    10:00~11:00
    Vendre ou rénover? USA
    11:00~12:00
    Vendre ou rénover? USA
    12:00~12:30
    Luxe au bord du lac
    12:30~13:00
    Luxe au bord du lac
    13:00~14:00
    Hollywood rénove avec les frères Scott
    14:00~15:00
    Hollywood rénove avec les frères Scott
    15:00~18:00
    Sexe à New York 2
    18:00~19:00
    Vendre ou rénover au Québec
    19:00~19:30
    Des idées de grandeur dans ma cour
    19:30~20:00
    Des idées de grandeur dans ma cour
    20:00~20:30
    Des idées de grandeur dans ma cour
    20:30~21:00
    Des idées de grandeur dans ma cour
    21:00~23:00
    Comment séduire une amie
    23:00~23:30
    C'est quoi ton plan?
    96 Cinépop Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:50~02:45
    Quand les femmes s'en mêlent
    02:45~04:30
    La ville fantôme
    04:30~06:00
    Un coeur à louer
    06:00~07:55
    L'homme de l'année
    07:55~09:45
    Elvis Gratton II: miracle à Memphis
    09:45~11:10
    Monsieur Nounou
    11:10~13:00
    Ça va brasser!
    13:00~14:50
    Mars attaque!
    14:50~16:50
    Inter espace
    16:50~18:25
    Une créature de rêve
    18:25~20:00
    Le monde selon Wayne
    20:00~21:30
    Romy et Michèle, les reines de la soirée
    21:30~23:10
    10 choses que je déteste de toi
    97 VRAK Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    98 Z HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Ça c'est drôle!
    00:30~01:00
    Shoresy, le salaud du hockey
    01:00~02:00
    Astrid and Lilly Save the World
    02:00~03:00
    Flashpoint
    03:00~04:00
    Moment détente
    04:00~05:00
    Moment détente
    05:00~06:00
    The Amazing Race Canada: une course contre la montre
    06:00~07:00
    Les imposteurs
    07:00~08:00
    Flashpoint
    08:00~09:00
    Américars: rapides et musclés
    09:00~10:00
    Américars: rapides et musclés
    10:00~11:00
    Les Brown: génération Alaska
    11:00~12:00
    Les Brown: génération Alaska
    12:00~13:00
    Les Brown: génération Alaska
    13:00~14:00
    Les Brown: génération Alaska
    14:00~17:00
    Shutter Island
    17:00~18:00
    Péril en haute mer
    18:00~19:00
    Péril en haute mer
    19:00~20:00
    Péril en haute mer
    20:00~21:00
    Péril en haute mer
    21:00~23:00
    Insidieux: chapitre 2
    23:00~23:30
    Ridiculous
    99 Fireplace HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~03:00
    Access Ambience
    03:00~06:00
    Access Ambience
    06:00~09:00
    Access Ambience
    09:00~12:00
    Access Ambience
    12:00~15:00
    Access Ambience
    15:00~18:00
    Access Ambience
    18:00~21:00
    Access Ambience
    102 HBO 1 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:50~02:00
    House of the Dragon
    02:00~02:55
    House of the Dragon
    02:55~04:30
    Faye
    04:30~06:00
    I Am Evidence
    06:00~07:45
    The Wolf and the Lion
    07:45~09:15
    I Am Evidence
    09:15~10:50
    Wig
    10:50~12:40
    Nothing Left Unsaid: Gloria Vanderbilt & Anderson Cooper
    12:40~13:15
    How Do You Measure a Year?
    13:15~15:05
    Native Son
    15:05~16:35
    What's My Name: Muhammad Ali
    16:35~18:00
    What's My Name: Muhammad Ali
    18:00~19:00
    Superpowered: The DC Story
    19:00~20:00
    Superpowered: The DC Story
    20:00~21:00
    Superpowered: The DC Story
    21:00~22:05
    House of the Dragon
    22:05~23:10
    The White Lotus
    103 HBO 2 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:35~01:40
    House of the Dragon
    01:40~02:50
    House of the Dragon
    02:50~04:00
    House of the Dragon
    04:00~04:55
    House of the Dragon
    04:55~06:30
    Faye
    06:30~08:00
    I Am Evidence
    08:00~09:45
    The Wolf and the Lion
    09:45~11:15
    I Am Evidence
    11:15~12:50
    Wig
    12:50~14:40
    Nothing Left Unsaid: Gloria Vanderbilt & Anderson Cooper
    14:40~15:15
    How Do You Measure a Year?
    15:15~17:05
    Native Son
    17:05~18:35
    What's My Name: Muhammad Ali
    18:35~20:00
    What's My Name: Muhammad Ali
    20:00~21:00
    Superpowered: The DC Story
    21:00~22:00
    Superpowered: The DC Story
    22:00~23:00
    Superpowered: The DC Story
    104 Crave 1 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:00~02:45
    Door Mouse
    02:45~04:15
    Rye Lane
    04:15~06:00
    The Young Arsonists
    06:00~07:30
    Twister Valley
    07:30~09:10
    Little jesus
    09:10~11:20
    Spider-Man 2
    11:20~13:40
    Spider-Man 3
    13:40~15:40
    Gigi & Nate
    15:40~17:30
    The Marksman
    17:30~19:15
    R.I.P.D. 2: Rise of the Damned
    19:15~21:00
    1000 to 1: The Cory Weissman Story
    21:00~22:00
    High Country
    22:00~22:55
    Obituary
    105 Crave 2 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:50~01:45
    Love Island USA
    01:45~03:00
    Love Island USA
    03:00~03:40
    Love Island Aftersun
    03:40~05:05
    How the Gringo Stole Christmas
    05:05~05:45
    Chris Robinson: Panning for Gold
    05:45~06:00
    Bookworm
    06:00~07:35
    Christmas in Washington
    07:35~09:20
    R.I.P.D. 2: Rise of the Damned
    09:20~10:20
    Punk
    10:20~10:30
    Gem & Shaz
    10:30~12:00
    Twister Valley
    12:00~13:50
    Street Gang: How We Got to Sesame Street
    13:50~16:10
    The Amazing Spider-Man
    16:10~18:35
    The Amazing Spider-Man 2
    18:35~21:00
    Spider-Man: Across the Spider-Verse
    21:00~23:05
    Downton Abbey: A New Era
    106 Crave 3 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~02:45
    The Book of Clarence
    02:45~04:30
    Quasi
    04:30~06:00
    Attila
    06:00~06:15
    Gem & Shaz
    06:15~07:50
    I Am Alfred Hitchcock
    07:50~09:50
    Gigi & Nate
    09:50~12:15
    The Color Purple
    12:15~13:50
    Rocky IV
    13:50~15:40
    Rocky V
    15:40~17:10
    Twister Valley
    17:10~19:00
    Street Gang: How We Got to Sesame Street
    19:00~21:00
    Godzilla x Kong: The New Empire
    21:00~22:45
    Quasi
    107 Crave 4 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    01:15~03:00
    Quasi
    03:00~04:45
    Door Mouse
    04:45~06:15
    Rye Lane
    06:15~08:00
    The Young Arsonists
    08:00~09:30
    Twister Valley
    09:30~11:10
    Little jesus
    11:10~13:20
    Spider-Man 2
    13:20~15:40
    Spider-Man 3
    15:40~17:40
    Gigi & Nate
    17:40~19:30
    The Marksman
    19:30~21:15
    R.I.P.D. 2: Rise of the Damned
    21:15~23:00
    1000 to 1: The Cory Weissman Story
    108 STARZ 1 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:30~02:05
    The Dark Crystal
    02:05~03:50
    London Has Fallen
    03:50~06:00
    Batman Returns
    06:00~07:25
    Tia and Piujuq
    07:25~08:50
    An American Tail
    08:50~10:25
    Shrek
    10:25~12:00
    Shrek 2
    12:00~13:30
    Shrek the Third
    13:30~16:00
    Robin Hood: Prince of Thieves
    16:00~17:35
    Cloudy With a Chance of Meatballs
    17:35~19:15
    Cloudy With a Chance of Meatballs 2
    19:15~21:00
    Casper
    21:00~22:00
    The Serpent Queen
    22:00~22:30
    Down in the Valley
    109 STARZ 2 HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:55~02:35
    Men in Black
    02:35~04:20
    Extraterrestrial
    04:20~06:00
    The Colony
    06:00~06:15
    Gem & Shaz
    06:15~07:00
    Born to Be Wild
    07:00~08:35
    Cloudy With a Chance of Meatballs
    08:35~10:15
    Cloudy With a Chance of Meatballs 2
    10:15~12:00
    Casper
    12:00~13:45
    Willy Wonka and the Chocolate Factory
    13:45~16:20
    Empire of the Sun
    16:20~17:55
    Shrek
    17:55~19:30
    Shrek 2
    19:30~21:00
    Shrek the Third
    21:00~23:05
    Marie Antoinette
    111 ABC Spark Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Man With a Plan
    00:30~01:00
    Man With a Plan
    01:00~01:30
    Man With a Plan
    01:30~02:00
    Man With a Plan
    02:00~02:30
    Man With a Plan
    02:30~03:00
    Man With a Plan
    03:00~03:30
    Man With a Plan
    03:30~04:00
    Man With a Plan
    04:00~04:30
    Man With a Plan
    04:30~05:00
    Man With a Plan
    05:00~05:30
    Man With a Plan
    05:30~06:00
    Man With a Plan
    06:00~08:00
    Daddy's Perfect Little Girl
    08:00~10:00
    The Alleged Abduction
    10:00~12:00
    Daddy's Perfect Little Girl
    12:00~14:30
    You, Me and Dupree
    14:30~17:00
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
    17:00~19:30
    You, Me and Dupree
    19:30~22:00
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
    112 Cartoon Network Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:15
    Tig N' Seek
    00:15~00:30
    Tig N' Seek
    00:30~01:00
    6teen
    01:00~01:30
    Sidekick
    01:30~01:45
    Adventure Time
    01:45~02:00
    Adventure Time
    02:00~02:15
    Adventure Time
    02:15~02:30
    Adventure Time
    02:30~03:00
    Bravest Warriors
    03:00~03:30
    Total Drama Island
    03:30~04:00
    The Raccoons
    04:00~04:15
    Craig of the Creek
    04:15~04:30
    Craig of the Creek
    04:30~04:45
    Craig of the Creek
    04:45~05:00
    Craig of the Creek
    05:00~05:15
    We Bare Bears
    05:15~05:30
    We Bare Bears
    05:30~05:45
    We Bare Bears
    05:45~06:00
    We Bare Bears
    06:00~06:30
    Rescue Heroes
    06:30~07:00
    The Raccoons
    07:00~07:30
    The Day My Butt Went Psycho
    07:30~08:00
    D.N. Ace
    08:00~08:15
    The Amazing World of Gumball
    08:15~08:30
    The Amazing World of Gumball
    08:30~08:45
    The Amazing World of Gumball
    08:45~09:00
    The Amazing World of Gumball
    09:00~09:30
    Supernoobs
    09:30~10:00
    6teen
    10:00~10:30
    Detentionaire
    10:30~11:00
    The Day My Butt Went Psycho
    11:00~11:30
    Sidekick
    11:30~12:00
    Supernoobs
    12:00~12:30
    Scooby-Doo and Guess Who?
    12:30~13:00
    Tom and Jerry in New York
    13:00~13:15
    Adventure Time
    13:15~13:30
    Adventure Time
    13:30~13:45
    Adventure Time
    13:45~14:00
    Adventure Time
    14:00~14:15
    Craig of the Creek
    14:15~14:30
    Craig of the Creek
    14:30~14:45
    We Bare Bears
    14:45~15:00
    We Bare Bears
    15:00~15:30
    Scooby-Doo and Guess Who?
    15:30~16:00
    Tom and Jerry in New York
    16:00~16:15
    Looney Tunes Cartoons
    16:15~16:30
    Looney Tunes Cartoons
    16:30~17:00
    The Raccoons
    17:00~17:15
    Craig of the Creek
    17:15~17:30
    Craig of the Creek
    17:30~17:45
    We Bare Bears
    17:45~18:00
    We Bare Bears
    18:00~18:15
    The Amazing World of Gumball
    18:15~18:30
    The Amazing World of Gumball
    18:30~18:45
    The Amazing World of Gumball
    18:45~19:00
    The Amazing World of Gumball
    19:00~19:15
    Looney Tunes Cartoons
    19:15~19:30
    Looney Tunes Cartoons
    19:30~20:00
    Scooby-Doo and Guess Who?
    20:00~20:30
    Tom and Jerry in New York
    20:30~20:45
    Adventure Time
    20:45~21:00
    Adventure Time
    21:00~21:15
    The Amazing World of Gumball
    21:15~21:30
    The Amazing World of Gumball
    21:30~21:45
    The Amazing World of Gumball
    21:45~22:00
    The Amazing World of Gumball
    22:00~22:15
    Looney Tunes Cartoons
    22:15~22:30
    Looney Tunes Cartoons
    22:30~23:00
    Bravest Warriors
    23:00~23:15
    Adventure Time
    23:15~23:30
    Adventure Time
    113 Disney Channel Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~02:00
    Hop
    02:00~02:30
    Kiff
    02:30~03:00
    The Ghost and Molly McGee
    03:00~03:30
    Zombies: The Re-Animated Series
    03:30~04:00
    Zombies: The Re-Animated Series
    04:00~04:30
    Driving Me Crazy
    04:30~05:00
    Wayside
    05:00~05:30
    Hotel Transylvania: The Series
    05:30~06:00
    Hotel Transylvania: The Series
    06:00~06:30
    The ZhuZhus
    06:30~06:55
    Chuck's Choice
    06:55~07:00
    The Owl House: Extras
    07:00~07:30
    Hotel Transylvania: The Series
    07:30~08:00
    Hotel Transylvania: The Series
    08:00~08:30
    Bluey
    08:30~08:57
    Mickey Mouse Funhouse
    08:57~09:00
    DuckTales Shorts
    09:00~09:30
    The Ghost and Molly McGee
    09:30~10:00
    Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur
    10:00~10:30
    Kiff
    10:30~11:00
    Hamster & Gretel
    11:00~11:30
    Big City Greens
    11:30~11:57
    Big City Greens
    11:57~12:00
    DuckTales Shorts
    12:00~14:00
    Hop
    14:00~14:30
    Big City Greens
    14:30~15:00
    Big City Greens
    15:00~15:30
    Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur
    15:30~16:00
    The Ghost and Molly McGee
    16:00~18:00
    Hop
    18:00~18:30
    Big City Greens
    18:30~19:00
    Big City Greens
    19:00~19:30
    Bunk'd: Learning the Ropes
    19:30~20:00
    Bunk'd: Learning the Ropes
    20:00~20:30
    Kiff
    20:30~21:00
    Hamster & Gretel
    21:00~21:30
    Wayside
    21:30~22:00
    Driving Me Crazy
    22:00~22:30
    Hotel Transylvania: The Series
    22:30~23:00
    Hotel Transylvania: The Series
    114 La chaîne Disney Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:40
    Encore Noël?!
    01:40~02:05
    Les Green à Big City
    02:05~02:30
    Les Green à Big City
    02:30~02:55
    Hamster et Gretel
    02:55~03:20
    Kiff
    03:20~03:45
    Wayside
    03:45~04:00
    Hôtel Transylvanie: la série
    04:00~04:15
    Hôtel Transylvanie: la série
    04:15~04:40
    Chuck, fais ton choix!
    04:40~05:05
    Eddy Noisette
    05:05~05:10
    Peppa Pig
    05:10~05:15
    Peppa Pig
    05:15~05:20
    Peppa Pig
    05:20~05:25
    Peppa Pig
    05:25~05:30
    Peppa Pig
    05:30~05:55
    La maison magique de Mickey
    05:55~06:00
    Mickey Mouse Shorts
    06:00~06:25
    La famille Berenstain
    06:25~06:50
    Marguerite et la Bête Féroce
    06:50~07:15
    Pikwik Pack
    07:15~07:20
    Mickey Mouse Shorts
    07:20~07:45
    Bluey
    07:45~07:50
    Peppa Pig
    07:50~07:55
    Peppa Pig
    07:55~08:00
    Peppa Pig
    08:00~08:05
    Peppa Pig
    08:05~08:10
    Peppa Pig
    08:10~08:35
    Spidey et ses amis extraordinaires
    08:35~09:00
    Firebuds: premier secours
    09:00~09:25
    Bluey
    09:25~09:50
    La maison magique de Mickey
    09:50~09:55
    Peppa Pig
    09:55~10:00
    Peppa Pig
    10:00~10:05
    Peppa Pig
    10:05~10:10
    Peppa Pig
    10:10~10:15
    Peppa Pig
    10:15~10:40
    Spidey et ses amis extraordinaires
    10:40~11:05
    Pyjamasques power heroes
    11:05~11:30
    Bluey
    11:30~11:35
    Peppa Pig
    11:35~11:40
    Peppa Pig
    11:40~11:45
    Peppa Pig
    11:45~11:50
    Peppa Pig
    11:50~11:55
    Peppa Pig
    11:55~12:20
    La maison magique de Mickey
    12:20~12:45
    Firebuds: premier secours
    12:45~13:10
    Bluey
    13:10~13:35
    Eurêka
    13:35~14:00
    Spidey et ses amis extraordinaires
    14:00~14:30
    Hailey sauve le monde
    14:30~15:00
    Marvel Moon Girl et Devil le dinosaure
    15:00~15:30
    Molly McGee et le fantôme
    15:30~16:00
    Les Green à Big City
    16:00~16:30
    Raven
    16:30~17:00
    Camp Kikiwaka
    17:00~17:30
    Hailey sauve le monde
    17:30~18:00
    Marvel Moon Girl et Devil le dinosaure
    18:00~18:30
    Les Green à Big City
    18:30~19:00
    Les Green à Big City
    19:00~19:30
    Molly McGee et le fantôme
    19:30~20:00
    Les Green à Big City
    20:00~20:30
    Raven
    20:30~21:00
    Camp Kikiwaka
    21:00~21:30
    Les Green à Big City
    21:30~22:00
    Les Green à Big City
    22:00~22:30
    Hôtel Transylvanie: la série
    22:30~23:00
    Hôtel Transylvanie: la série
    23:00~23:30
    Chuck, fais ton choix!
    115 Disney Junior Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:25
    Bluey
    00:25~00:50
    Bluey
    00:50~01:15
    Puppy Dog Pals
    01:15~01:40
    Mickey Mouse Funhouse
    01:40~02:05
    Kiya & the Kimoja Heroes
    02:05~02:30
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    02:30~02:55
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    02:55~02:58
    Me & Winnie the Pooh
    02:58~03:00
    Playdate With Winnie the Pooh
    03:00~03:25
    Agent Binky: Pets of the Universe
    03:25~03:50
    Trucktown
    03:50~04:15
    The ZhuZhus
    04:15~04:40
    The ZhuZhus
    04:40~05:05
    PJ Masks Power Heroes
    05:05~05:30
    Kiya & the Kimoja Heroes
    05:30~05:55
    Bluey
    05:55~05:58
    Minnie's Bow-Toon's: Party Palace Pals
    05:58~06:00
    Mickey Mouse Hot Diggity-Dog Tales
    06:00~06:25
    Mike the Knight
    06:25~06:50
    The Berenstain Bears
    06:50~07:15
    The ZhuZhus
    07:15~07:40
    Agent Binky: Pets of the Universe
    07:40~07:48
    Bluey
    07:48~07:56
    Bluey
    07:56~08:05
    Bluey
    08:05~08:08
    Me & Mickey
    08:08~08:10
    Minnie's Bow-Toons: Camp Minnie
    08:10~08:35
    Mickey Mouse Funhouse
    08:35~09:00
    Pupstruction
    09:00~09:25
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    09:25~09:50
    Star Wars: Young Jedi Adventures
    09:50~10:15
    Bluey
    10:15~10:40
    PJ Masks: Power Heroes
    10:40~11:05
    Kiya & the Kimoja Heroes
    11:05~11:30
    Firebuds
    11:30~11:55
    Ariel: Mermaid Tales
    11:55~11:58
    Ariel: Mermaid Tales
    11:58~12:00
    Bluey Minisodes
    12:00~12:08
    Bluey
    12:08~12:16
    Bluey
    12:16~12:25
    Bluey
    12:25~12:50
    Pupstruction
    12:50~13:15
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    13:15~13:40
    Star Wars: Young Jedi Adventures
    13:40~14:05
    SuperKitties
    14:05~14:30
    Bluey
    14:30~14:55
    Ariel: Mermaid Tales
    14:55~14:58
    Ariel: Mermaid Tales
    14:58~15:00
    Rise Up, Sing Out
    15:00~15:25
    Firebuds
    15:25~15:50
    Mickey Mouse Funhouse
    15:50~16:15
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    16:15~16:40
    SuperKitties
    16:40~17:05
    Star Wars: Young Jedi Adventures
    17:05~17:30
    Kiya & the Kimoja Heroes
    17:30~17:38
    Bluey
    17:38~17:46
    Bluey
    17:46~17:55
    Bluey
    17:55~17:57
    Bluey Minisodes
    17:57~18:00
    Meet Spidey and His Amazing Friends
    18:00~18:25
    Marvel's Spidey and His Amazing Friends
    18:25~18:50
    PJ Masks: Power Heroes
    18:50~19:15
    Firebuds
    19:15~19:40
    Pupstruction
    19:40~20:05
    Bluey
    20:05~20:30
    Ariel: Mermaid Tales
    20:30~20:33
    Ariel: Mermaid Tales
    20:33~20:35
    Rise Up, Sing Out
    20:35~21:00
    Agent Binky: Pets of the Universe
    21:00~21:25
    Trucktown
    21:25~21:50
    The ZhuZhus
    21:50~22:15
    Little Charmers
    22:15~22:40
    Maggie and the Ferocious Beast
    22:40~23:05
    Trucktown
    23:05~23:30
    Agent Binky: Pets of the Universe
    23:30~23:55
    The ZhuZhus
    23:55~23:58
    Meet Spidey and His Amazing Friends
    116 Disney XD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    00:30~01:00
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    01:00~01:30
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    01:30~02:00
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    02:00~02:30
    Marvel's Spider-Man
    02:30~03:00
    Marvel's Spider-Man
    03:00~03:30
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    03:30~04:00
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    04:00~04:30
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    04:30~05:00
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    05:00~05:30
    Marvel's Spider-Man
    05:30~06:00
    Marvel's Spider-Man
    06:00~06:25
    Di-Gata Defenders
    06:25~07:00
    The Three Amigonauts
    07:00~07:30
    Grossology
    07:30~08:00
    Oh No! It's an Alien Invasion
    08:00~08:30
    Sidekick
    08:30~09:00
    Bakugan
    09:00~09:30
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    09:30~10:00
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    10:00~10:30
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    10:30~11:00
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    11:00~11:30
    Marvel's Spider-Man
    11:30~12:00
    Marvel's Spider-Man
    12:00~12:30
    Beyblade Burst Rise
    12:30~13:00
    Big City Greens
    13:00~13:30
    Star vs. the Forces of Evil
    13:30~14:00
    Milo Murphy's Law
    14:00~14:30
    DuckTales
    14:30~15:00
    Star Wars Resistance
    15:00~15:30
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    15:30~16:00
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    16:00~16:30
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    16:30~17:00
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    17:00~17:30
    Marvel's Spider-Man
    17:30~18:00
    Marvel's Spider-Man
    18:00~18:30
    Beyblade Burst Rise
    18:30~19:00
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    19:00~19:30
    Marvel's Avengers: Secret Wars
    19:30~20:00
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    20:00~20:30
    Marvel's Guardians of the Galaxy
    20:30~21:00
    Marvel's Spider-Man
    21:00~21:30
    Marvel's Spider-Man
    21:30~22:00
    Big City Greens
    22:00~22:30
    Star vs. the Forces of Evil
    22:30~23:00
    Milo Murphy's Law
    23:00~23:30
    DuckTales
    117 Nickelodeon Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    SpongeBob SquarePants
    00:30~01:00
    Kamp Koral: SpongeBob's Under Years
    01:00~01:30
    The Loud House
    01:30~02:00
    Monster High
    02:00~02:30
    Mysticons
    02:30~03:00
    The Stanley Dynamic
    03:00~03:30
    Danger Force
    03:30~04:00
    Ruby Gloom
    04:00~04:30
    Braceface
    04:30~05:00
    Braceface
    05:00~05:30
    Zoo Diaries
    05:30~06:00
    Zoo Diaries
    06:00~06:30
    Babar
    06:30~07:00
    Max & Ruby
    07:00~07:30
    Bubble Guppies
    07:30~08:00
    Blaze and the Monster Machines
    08:00~08:30
    Baby Shark's Big Show!
    08:30~09:00
    Agent Binky: Pets of the Universe
    09:00~09:30
    Max & Ruby
    09:30~10:00
    Ranger Rob
    10:00~10:30
    Bubble Guppies
    10:30~11:00
    Blaze and the Monster Machines
    11:00~11:30
    Baby Shark's Big Show!
    11:30~12:00
    Max & Ruby
    12:00~12:30
    Ranger Rob
    12:30~13:00
    Bubble Guppies
    13:00~13:30
    Blaze and the Monster Machines
    13:30~14:00
    The Loud House
    14:00~14:30
    The Patrick Star Show
    14:30~15:00
    SpongeBob SquarePants
    15:00~15:30
    Monster High
    15:30~16:00
    The Loud House
    16:00~16:30
    SpongeBob SquarePants
    16:30~17:00
    SpongeBob SquarePants
    17:00~17:30
    Mysticons
    17:30~18:00
    The Loud House
    18:00~18:30
    The Patrick Star Show
    18:30~19:00
    Danger Force
    19:00~19:30
    The Really Loud House
    19:30~20:00
    SpongeBob SquarePants
    20:00~20:30
    SpongeBob SquarePants
    20:30~21:00
    The Loud House
    21:00~21:30
    Danger Force
    21:30~22:00
    The Really Loud House
    22:00~22:30
    Monster High
    22:30~23:00
    Mysticons
    23:00~23:30
    The Stanley Dynamic
    118 Treehouse Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:10~00:25
    Ready, Steady, Wiggle!
    00:25~00:35
    Ready, Steady, Wiggle!
    00:35~00:40
    Peppa Pig
    00:40~00:45
    Peppa Pig
    00:45~00:50
    Peppa Pig
    00:50~01:20
    Sesame Street
    01:20~01:45
    Max & Ruby
    01:45~02:10
    Blue's Clues & You!
    02:10~02:35
    Franklin and Friends
    02:35~02:50
    Ready, Steady, Wiggle!
    02:50~03:00
    Ready, Steady, Wiggle!
    03:00~03:10
    Ben & Holly's Little Kingdom
    03:10~03:15
    Peppa Pig
    03:15~03:20
    Peppa Pig
    03:20~03:25
    Peppa Pig
    03:25~03:55
    Sesame Street
    03:55~04:20
    Max & Ruby
    04:20~04:45
    Blue's Clues & You!
    04:45~05:10
    Little Charmers
    05:10~05:35
    The Berenstain Bears
    05:35~06:00
    Babar
    06:00~06:25
    Max & Ruby
    06:25~06:35
    Agent Binky: Pets of the Universe
    06:35~07:05
    Sesame Street
    07:05~07:20
    Batwheels
    07:20~07:30
    Bugs Bunny Builders
    07:30~07:35
    Peppa Pig
    07:35~07:40
    Peppa Pig
    07:40~07:45
    Peppa Pig
    07:45~07:50
    Peppa Pig
    07:50~08:00
    Rubble & Crew
    08:00~08:25
    Bubble Guppies
    08:25~08:50
    Blaze and the Monster Machines
    08:50~09:15
    Thomas & Friends: All Engines Go
    09:15~09:40
    Mecha Builders
    09:40~09:55
    Builder Brothers Dream Factory
    09:55~10:05
    Bugs Bunny Builders
    10:05~10:30
    Agent Binky: Pets of the Universe
    10:30~10:35
    Peppa Pig
    10:35~10:40
    Peppa Pig
    10:40~10:45
    Peppa Pig
    10:45~10:50
    Peppa Pig
    10:50~11:00
    Max & Ruby
    11:00~11:25
    Gabby's Dollhouse
    11:25~11:50
    Blaze and the Monster Machines
    11:50~12:00
    Rubble & Crew
    12:00~12:15
    Ready, Steady, Wiggle!
    12:15~12:25
    Agent Binky: Pets of the Universe
    12:25~12:40
    Builder Brothers Dream Factory
    12:40~12:50
    Bugs Bunny Builders
    12:50~13:15
    Blue's Clues & You!
    13:15~13:35
    Peppa Pig
    13:35~14:00
    Bubble Guppies
    14:00~14:25
    Blaze and the Monster Machines
    14:25~14:40
    PAW Patrol
    14:40~14:50
    Thomas & Friends: All Engines Go
    14:50~15:15
    Mecha Builders
    15:15~15:30
    Builder Brothers Dream Factory
    15:30~15:40
    Bugs Bunny Builders
    15:40~16:05
    Blue's Clues & You!
    16:05~16:08
    Batwheels
    16:08~16:10
    Bugs Bunny Builders
    16:10~16:35
    Bubble Guppies
    16:35~16:45
    Builder Brothers Dream Factory
    16:45~17:00
    Batwheels
    17:00~17:10
    Rubble & Crew
    17:10~17:35
    Blaze and the Monster Machines
    17:35~17:40
    Peppa Pig
    17:40~17:45
    Peppa Pig
    17:45~17:50
    Peppa Pig
    17:50~17:55
    Peppa Pig
    17:55~18:00
    Peppa Pig
    18:00~18:30
    Sesame Street
    18:30~18:45
    Ben & Holly's Little Kingdom
    18:45~19:10
    Max & Ruby
    19:10~19:13
    Miss Persona
    19:13~19:15
    Toon Bops
    19:15~19:20
    Peppa Pig
    19:20~19:25
    Peppa Pig
    19:25~19:30
    Peppa Pig
    19:30~19:35
    Peppa Pig
    19:35~19:50
    Builder Brothers Dream Factory
    19:50~20:15
    Gabby's Dollhouse
    20:15~20:40
    Blaze and the Monster Machines
    20:40~21:05
    Thomas & Friends: All Engines Go
    21:05~21:15
    Rubble & Crew
    21:15~21:40
    Max & Ruby
    21:40~22:05
    Ranger Rob
    22:05~22:30
    Franklin and Friends
    22:30~22:50
    Peppa Pig
    22:50~22:55
    Peppa Pig
    22:55~23:20
    Bubble Guppies
    23:20~23:45
    The Berenstain Bears
    119 Teletoon Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Batman: The Animated Series
    00:30~01:00
    Superman: The Animated Series
    01:00~01:30
    Batman: The Animated Series
    01:30~02:00
    Young Justice: Outsiders
    02:00~02:30
    Batman: The Animated Series
    02:30~03:00
    Superman: The Animated Series
    03:00~03:30
    Batman: The Animated Series
    03:30~04:00
    Young Justice: Outsiders
    04:00~04:30
    Total Dramarama
    04:30~04:45
    The Amazing World of Gumball
    04:45~05:00
    The Amazing World of Gumball
    05:00~05:15
    The Amazing World of Gumball
    05:15~05:30
    The Amazing World of Gumball
    05:30~06:00
    Grossology
    06:00~06:30
    D.N. Ace
    06:30~07:00
    Hotel Transylvania: The Series
    07:00~07:28
    Total Dramarama
    07:28~07:30
    Hotel Transylvania: The Series
    07:30~07:45
    The Amazing World of Gumball
    07:45~08:00
    The Amazing World of Gumball
    08:00~08:15
    The Amazing World of Gumball
    08:15~08:28
    The Amazing World of Gumball
    08:28~08:30
    Hotel Transylvania: The Series
    08:30~08:45
    Teen Titans Go!
    08:45~09:00
    Teen Titans Go!
    09:00~09:15
    Teen Titans Go!
    09:15~09:30
    Teen Titans Go!
    09:30~09:45
    Teen Titans Go!
    09:45~09:58
    Teen Titans Go!
    09:58~10:00
    Hotel Transylvania: The Series
    10:00~12:00
    Antz
    12:00~12:30
    Beyblade X
    12:30~12:45
    Teen Titans Go!
    12:45~13:00
    Teen Titans Go!
    13:00~13:15
    Teen Titans Go!
    13:15~13:30
    Teen Titans Go!
    13:30~13:45
    Teen Titans Go!
    13:45~14:00
    Teen Titans Go!
    14:00~14:30
    Total Dramarama
    14:30~15:00
    Total Dramarama
    15:00~15:30
    Hotel Transylvania: The Series
    15:30~16:00
    Hotel Transylvania: The Series
    16:00~16:15
    The Amazing World of Gumball
    16:15~16:30
    The Amazing World of Gumball
    16:30~16:45
    The Amazing World of Gumball
    16:45~17:00
    The Amazing World of Gumball
    17:00~17:15
    Teen Titans Go!
    17:15~17:30
    Teen Titans Go!
    17:30~17:45
    Teen Titans Go!
    17:45~18:00
    Teen Titans Go!
    18:00~18:15
    Teen Titans Go!
    18:15~18:30
    Teen Titans Go!
    18:30~18:45
    Teen Titans Go!
    18:45~19:00
    Teen Titans Go!
    19:00~21:00
    Antz
    21:00~21:30
    Batman: The Animated Series
    21:30~22:00
    Superman: The Animated Series
    22:00~22:30
    Batman: The Animated Series
    22:30~23:00
    Young Justice: Outsiders
    23:00~23:30
    Total Drama Island
    121 YTV Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Danger Force
    00:30~01:00
    Danger Force
    01:00~01:30
    SpongeBob SquarePants
    01:30~02:00
    SpongeBob SquarePants
    02:00~03:00
    The Hardy Boys
    03:00~03:30
    Danger Force
    03:30~04:00
    Danger Force
    04:00~04:30
    The Next Step
    04:30~05:00
    The Next Step
    05:00~05:30
    SpongeBob SquarePants
    05:30~06:00
    SpongeBob SquarePants
    06:00~06:28
    Wayside
    06:28~06:30
    Super Wish
    06:30~07:00
    Best & Bester
    07:00~07:28
    Cloudy With a Chance of Meatballs
    07:28~07:30
    Super Wish
    07:30~08:00
    Scaredy Squirrel
    08:00~08:30
    The Loud House
    08:30~08:58
    The Loud House
    08:58~09:00
    Super Wish
    09:00~09:30
    SpongeBob SquarePants
    09:30~10:00
    SpongeBob SquarePants
    10:00~12:00
    Fireheart
    12:00~14:00
    Spirit Untamed
    14:00~14:30
    The Loud House
    14:30~15:00
    Monster High
    15:00~15:30
    SpongeBob SquarePants
    15:30~16:00
    Popularity Papers
    16:00~18:00
    Fireheart
    18:00~20:00
    Spirit Untamed
    20:00~22:00
    Spirit Untamed
    22:00~23:00
    The Hardy Boys
    23:00~23:30
    The Next Step
    122 Yoopa HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    126 TVO HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:06~01:00
    A Greek Odyssey With Bettany Hughes
    00:08~01:00
    A Greek Odyssey With Bettany Hughes
    01:00~01:52
    The Magic Circle of the Reef
    01:52~03:27
    La Singla
    03:27~05:00
    Joy Womack: The White Swan
    05:00~05:23
    Book Hungry Bears
    05:21~05:23
    This is my Family
    05:23~05:28
    Numberblocks
    05:28~05:30
    Wacky Media Songs
    05:30~05:55
    Abby Hatcher
    05:53~05:55
    Space Kids
    05:55~05:57
    Ladybird and Bee
    05:57~06:00
    Urban Tails
    05:59~06:12
    Clifford the Big Red Dog
    06:00~06:12
    Clifford the Big Red Dog
    06:12~06:15
    Dr. Cheddar
    06:14~06:22
    Number One Newton Avenue
    06:15~06:23
    Number One Newton Avenue
    06:22~06:23
    Kids TV Interstitials
    06:23~06:36
    Donkey Hodie
    06:35~06:38
    Hushabye Lullabye
    06:36~06:40
    Hushabye Lullabye
    06:38~06:40
    ABC SingSong
    06:40~06:44
    The Very Small Creatures
    06:43~06:44
    Teeny Tiny Stories
    06:44~06:49
    Vegesaurs
    06:49~06:54
    Big Words, Small Stories
    06:54~07:02
    The Game Catchers
    06:56~07:01
    Big Words, Small Stories
    07:01~07:04
    Five Ingredients Challenge
    07:02~07:05
    Five Ingredients Challenge
    07:04~07:16
    Wolf Joe
    07:05~07:16
    Wolf Joe
    07:16~07:28
    Let's Go Luna!
    07:28~07:54
    Rosie's Rules
    07:53~08:01
    Wordsville
    07:54~08:00
    Wordsville
    08:00~08:24
    PAW Patrol
    08:01~08:25
    PAW Patrol
    08:24~08:38
    Audrey's Shelter
    08:25~08:36
    Audrey's Shelter
    08:36~08:37
    Kids TV Interstitials
    08:37~08:45
    Zerby Derby
    08:38~08:49
    Zerby Derby
    08:45~08:47
    Space Kids
    08:47~08:54
    16 Hudson
    08:49~08:57
    16 Hudson
    08:54~08:55
    Teeny Tiny Stories
    08:55~09:02
    Jasmine & Jambo
    08:57~09:05
    Jasmine & Jambo
    09:02~09:03
    Curious Crafting
    09:03~09:17
    Odd Squad
    09:05~09:19
    Odd Squad
    09:17~09:28
    Secrets Of The Forest
    09:19~09:32
    Secrets Of The Forest
    09:28~09:30
    Hungry Brain
    09:30~09:57
    Wild Kratts
    09:32~09:59
    Wild Kratts
    09:57~10:10
    Clifford the Big Red Dog
    09:59~10:12
    Clifford the Big Red Dog
    10:10~10:16
    Tiny and Tall
    10:12~10:17
    Tiny and Tall
    10:16~10:21
    Baby Baby
    10:17~10:24
    Baby Baby
    10:21~10:23
    ABC SingSong
    10:23~10:28
    Kid-E-Cats
    10:24~10:30
    Kid-E-Cats
    10:28~10:29
    Kids TV Interstitials
    10:29~10:31
    Urban Tails
    10:30~10:32
    Urban Tails
    10:31~10:38
    Momolu and Friends
    10:32~10:40
    Momolu and Friends
    10:38~10:39
    Kids TV Interstitials
    10:39~10:46
    Pip and Posy
    10:40~10:48
    Pip and Posy
    10:46~10:47
    Teeny Tiny Stories
    10:47~10:52
    Colourblocks
    10:48~10:53
    Colourblocks
    10:52~10:58
    B.O.T. and The Beasties
    10:53~10:59
    B.O.T. and The Beasties
    10:58~11:02
    Curious Crafting
    10:59~11:04
    Curious Crafting
    11:02~11:03
    TVOkids Jokes
    11:03~11:10
    Odo
    11:04~11:12
    Odo
    11:10~11:11
    It Matters
    11:11~11:33
    Green Squad
    11:12~11:35
    Green Squad
    11:33~11:34
    Kids TV Interstitials
    11:34~11:56
    The Wacky Word Show
    11:35~11:57
    The Wacky Word Show
    11:56~12:03
    Step by Step Let's Dance
    11:57~12:04
    Step by Step Let's Dance
    12:03~12:07
    Animanimals
    12:04~12:08
    Animanimals
    12:07~12:19
    Backyard Beats
    12:08~12:20
    Backyard Beats
    12:19~12:42
    PAW Patrol
    12:20~12:45
    PAW Patrol
    12:42~12:44
    Wacky Number Songs
    12:44~12:51
    Sunny's Quest
    12:45~12:53
    Sunny's Quest
    12:51~12:53
    Hungry Brain
    12:53~12:57
    Hungry Brain
    12:55~13:02
    Dream It to Be It
    12:57~13:05
    Dream It to Be It
    13:02~13:03
    TVOkids Jokes
    13:03~13:28
    Elinor Wonders Why
    13:05~13:31
    Elinor Wonders Why
    13:28~13:29
    ABC SingSong
    13:29~13:34
    Vegesaurs
    13:31~13:38
    Vegesaurs
    13:34~13:36
    Space Kids
    13:36~13:47
    JoJo & Gran Gran
    13:38~13:50
    JoJo & Gran Gran
    13:47~13:48
    ABC SingSong
    13:48~13:53
    Kit and Pup
    13:50~13:56
    Kit and Pup
    13:53~13:54
    My Home My Life
    13:54~13:59
    Numberblocks
    13:56~14:01
    Numberblocks
    13:59~14:04
    Kid-E-Cats
    14:01~14:07
    Kid-E-Cats
    14:04~14:05
    TVOkids Jokes
    14:05~14:19
    Let's Go for a Walk
    14:07~14:22
    Let's Go for a Walk
    14:19~14:20
    My Home My Life
    14:20~14:24
    Animanimals
    14:22~14:26
    Animanimals
    14:24~14:27
    Hushabye Lullabye
    14:26~14:30
    Hushabye Lullabye
    14:27~14:28
    My Home My Life
    14:28~14:39
    My World Kitchen
    14:30~14:42
    My World Kitchen
    14:39~14:40
    Teeny Tiny Stories
    14:40~14:52
    The Ollie & Moon Show
    14:42~14:53
    The Ollie & Moon Show
    14:52~14:56
    Animanimals
    14:53~14:57
    Animanimals
    14:56~15:03
    Cutie Pugs
    14:57~15:05
    Cutie Pugs
    15:03~15:10
    Opie's Home
    15:05~15:12
    Opie's Home
    15:10~15:18
    Jasmine & Jambo
    15:12~15:20
    Jasmine & Jambo
    15:18~15:29
    Book Hungry Bears
    15:20~15:31
    Book Hungry Bears
    15:29~15:41
    Donkey Hodie
    15:31~15:44
    Donkey Hodie
    15:41~15:42
    TVOkids Jokes
    15:42~15:46
    Animanimals
    15:44~15:48
    Animanimals
    15:46~15:57
    Messy Goes to OKIDO
    15:48~16:00
    Messy Goes to OKIDO
    15:57~16:20
    Look Kool
    16:00~16:22
    Look Kool
    16:20~16:21
    Kids TV Interstitials
    16:21~16:45
    Rosie's Rules
    16:22~16:46
    Rosie's Rules
    16:45~16:51
    B.O.T. and The Beasties
    16:46~16:51
    B.O.T. and The Beasties
    16:51~17:04
    Clifford the Big Red Dog
    17:03~17:17
    Odd Squad
    17:04~17:18
    Odd Squad
    17:17~17:44
    Wild Kratts
    17:18~17:45
    Wild Kratts
    17:44~17:55
    Go Green With The Grimwades
    17:45~17:56
    Go Green With The Grimwades
    17:55~18:06
    My World Kitchen
    17:56~18:07
    My World Kitchen
    18:06~19:00
    All-Round Champion
    18:07~19:00
    All-Round Champion
    19:00~20:00
    Crossroads: Beyond Boom & Bust
    19:53~20:00
    Nerds On Politics
    20:00~20:30
    Yearbook
    20:30~21:00
    Yearbook
    21:00~22:30
    David & Me
    22:23~22:30
    Main Street Ontario
    127 Télé-Québec HD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:39~01:25
    Un chef à la cabane
    00:40~01:26
    Un chef à la cabane
    01:25~03:27
    3:10 pour Yuma
    01:26~03:28
    3:10 pour Yuma
    03:27~04:37
    Y'a du monde à messe
    03:28~04:36
    Y'a du monde à messe
    04:36~05:00
    Kebec
    04:37~05:00
    Kebec
    05:00~05:07
    Ping et ses amis
    05:07~05:14
    Anna et ses amis
    05:14~05:21
    Loup
    05:21~05:32
    Milo
    05:32~05:38
    Simon
    05:37~06:02
    Cochon dingue
    05:38~06:03
    Cochon dingue
    06:02~06:07
    Drôle de bocal
    06:03~06:07
    Drôle de bocal
    06:07~06:15
    Tulipop
    06:15~06:16
    L'univers des Coucou
    06:16~06:27
    Barbapapa
    06:27~06:29
    Les mots de Passe-Partout
    06:29~06:40
    Splat & Harry
    06:40~06:50
    Chuggington: en avant les locos
    06:50~07:00
    Sam le pompier
    07:00~07:14
    Super Wings
    07:13~07:25
    Top Wing, toutes ailes dehors!
    07:14~07:25
    Top Wing, toutes ailes dehors!
    07:25~07:39
    Mighty Express: grandes aventures en train
    07:39~07:54
    SamSam: aventures cosmiques
    07:53~07:59
    Les aventures du petit pingouin
    07:54~07:59
    Les aventures du petit pingouin
    07:59~08:27
    Passe-Partout
    08:27~08:53
    La Pat'Patrouille
    08:53~09:16
    Mystery Lane: enquêtes extraordinaires
    09:16~09:27
    Bienvenue chez les Mouche
    09:27~09:38
    Les As de la jungle à la rescousse
    09:38~09:59
    L'armure de Jade
    09:59~10:25
    Miraculous: les aventures de Ladybug et Chat Noir
    10:25~10:27
    Barababor
    10:27~10:41
    Les Schtroumpfs 3D
    10:41~11:06
    Dragons: par-delà les rives
    11:06~11:19
    La force fantôme
    11:18~11:31
    La force fantôme
    11:19~11:31
    La force fantôme
    11:31~12:00
    Le pacte
    12:00~12:29
    Le pacte
    12:29~12:30
    Cracké
    12:30~13:00
    Le safari de Joanie
    13:00~13:30
    L'enquête McSween
    13:30~14:00
    Moi j'mange
    14:00~14:30
    La langue dans ma poche
    14:30~15:00
    Ça vaut le coût
    15:00~16:00
    Belle et Bum
    16:00~17:00
    Police en service
    17:00~18:00
    Un chef à la cabane
    18:00~18:30
    Beau dans ma tête
    18:30~19:00
    Kebec
    19:00~20:00
    Belle et Bum
    20:00~21:30
    Y'a du monde à messe
    21:30~23:32
    Les mauvaises herbes
    128 Cooking Channel Canada Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Bizarre Foods America
    00:30~01:00
    Bizarre Foods America
    01:00~01:30
    Man Finds Food
    01:30~02:00
    Man Finds Food
    02:00~02:30
    Farmhouse Rules
    02:30~03:00
    Farmhouse Rules
    03:00~03:30
    Farmhouse Rules
    03:30~04:00
    Farmhouse Rules
    04:00~04:30
    Farmhouse Rules
    04:30~05:00
    Farmhouse Rules
    05:00~05:30
    Farmhouse Rules
    05:30~06:00
    Farmhouse Rules
    06:00~06:30
    Best Cake Wins
    06:30~07:00
    Best Cake Wins
    07:00~07:30
    Best Cake Wins
    07:30~08:00
    Best Cake Wins
    08:00~08:30
    Best Cake Wins
    08:30~09:00
    Best Cake Wins
    09:00~09:30
    The HEAT With Mark McEwan
    09:30~10:00
    The HEAT With Mark McEwan
    10:00~10:30
    The HEAT With Mark McEwan
    10:30~11:00
    The HEAT With Mark McEwan
    11:00~12:00
    Supermarket Stakeout
    12:00~13:00
    Supermarket Stakeout
    13:00~14:00
    Battle of the Decades
    14:00~15:00
    Battle of the Decades
    15:00~15:30
    Farmhouse Rules
    15:30~16:00
    Farmhouse Rules
    16:00~16:30
    Farmhouse Rules
    16:30~17:00
    Farmhouse Rules
    17:00~17:30
    Farmhouse Rules
    17:30~18:00
    Farmhouse Rules
    18:00~18:30
    Farmhouse Rules
    18:30~19:00
    Farmhouse Rules
    19:00~19:30
    Farmhouse Rules
    19:30~20:00
    Farmhouse Rules
    20:00~20:30
    Bizarre Foods: Delicious Destinations
    20:30~21:00
    Bizarre Foods: Delicious Destinations
    21:00~22:00
    Bakers vs. Fakers
    22:00~23:00
    The Kitchen
    23:00~23:30
    Good Eats
    129 Magnolia Network Canada Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Barnwood Builders
    01:00~02:00
    Beachfront Bargain Hunt: Renovation
    02:00~03:00
    Building Off the Grid
    03:00~03:30
    Stone House Revival
    03:30~04:00
    Stone House Revival
    04:00~04:30
    Stone House Revival
    04:30~05:00
    Stone House Revival
    05:00~05:30
    Stone House Revival
    05:30~06:00
    Stone House Revival
    06:00~07:00
    Bryan Inc.
    07:00~08:00
    Bryan Inc.
    08:00~09:00
    Bryan Inc.
    09:00~09:30
    Disaster DIY
    09:30~10:00
    Disaster DIY
    10:00~10:30
    Fixer Upper: The Lakehouse
    10:30~11:00
    Fixer Upper: The Lakehouse
    11:00~11:30
    Fixer Upper: The Lakehouse
    11:30~12:00
    Fixer Upper: The Lakehouse
    12:00~12:30
    Fixer Upper: The Lakehouse
    12:30~13:00
    Fixer Upper: The Lakehouse
    13:00~13:30
    Magnolia Table With Joanna Gaines
    13:30~14:00
    Magnolia Table With Joanna Gaines
    14:00~15:00
    Getting Lost With Erin French
    15:00~16:00
    Maine Cabin Masters
    16:00~17:00
    Maine Cabin Masters
    17:00~18:00
    Maine Cabin Masters
    18:00~19:00
    Maine Cabin Masters
    19:00~20:00
    Maine Cabin Masters
    20:00~21:00
    Happy to Be Home
    21:00~22:00
    Motel Rescue
    22:00~22:30
    Fixer Upper: The Lakehouse
    22:30~23:00
    Fixer Upper: The Lakehouse
    130 DTOUR Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Ghost Hunters
    01:00~02:00
    Ghost Hunters
    02:00~03:00
    Ghost Hunters
    03:00~04:00
    Ghost Hunters
    04:00~05:00
    Ghost Hunters
    05:00~06:00
    Ghost Hunters
    06:00~06:30
    Border Security: America's Front Line
    06:30~07:00
    Border Security: America's Front Line
    07:00~07:30
    Border Security: America's Front Line
    07:30~08:00
    Border Security: America's Front Line
    08:00~08:30
    Border Security: America's Front Line
    08:30~09:00
    Border Security: America's Front Line
    09:00~10:00
    The Dead Files
    10:00~11:00
    The Dead Files
    11:00~12:00
    The Dead Files
    12:00~14:00
    The Dead Files
    14:00~15:00
    The Dead Files
    15:00~16:00
    The Dead Files
    16:00~17:00
    The Dead Files
    17:00~18:00
    The Dead Files
    18:00~19:00
    The Dead Files
    19:00~20:00
    The Dead Files
    20:00~21:00
    The Dead Files
    21:00~22:00
    The Dead Files
    131 Food Network Canada Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    Diners, Drive-Ins and Dives
    00:30~01:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    01:00~01:30
    Diners, Drive-Ins and Dives
    01:30~02:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    02:00~02:30
    Beat Bobby Flay
    02:30~03:00
    Beat Bobby Flay
    03:00~03:30
    Beat Bobby Flay
    03:30~04:00
    Beat Bobby Flay
    04:00~04:30
    Diners, Drive-Ins and Dives
    04:30~05:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    05:00~05:30
    Beat Bobby Flay
    05:30~06:00
    Beat Bobby Flay
    06:00~06:30
    Big Food Bucket List
    06:30~07:00
    Big Food Bucket List
    07:00~07:30
    Big Food Bucket List
    07:30~08:00
    Big Food Bucket List
    08:00~08:30
    You Gotta Eat Here!
    08:30~09:00
    You Gotta Eat Here!
    09:00~09:30
    You Gotta Eat Here!
    09:30~10:00
    You Gotta Eat Here!
    10:00~10:30
    Delicious Miss Brown
    10:30~11:00
    Giada at Home
    11:00~11:30
    Girl Meets Farm
    11:30~12:00
    Be My Guest With Ina Garten
    12:00~12:30
    Magnolia Table With Joanna Gaines
    12:30~13:00
    Guy's Ranch Kitchen
    13:00~14:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    14:00~15:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    15:00~16:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    16:00~17:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    17:00~18:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    18:00~19:00
    Diners, Drive-Ins and Dives
    19:00~19:30
    Diners, Drive-Ins and Dives
    19:30~21:00
    BBQ Brawl
    21:00~22:00
    The Great Food Truck Race
    22:00~23:00
    Alex vs America
    132 National Geographic Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Sharks Gone Viral - Extra Likes
    01:00~02:00
    When Sharks Attack... and Why
    02:00~03:00
    Shark Attack Files
    03:00~04:00
    When Sharks Attack
    04:00~05:00
    Orca Killing School
    05:00~06:00
    When Sharks Attack 360
    06:00~07:00
    Ice Road Truckers
    07:00~07:30
    Zoo Diaries
    07:30~08:00
    Zoo Diaries
    08:00~08:30
    Zoo Diaries
    08:30~09:00
    Paid Programming
    09:00~09:30
    Zoo Diaries
    09:30~10:00
    Zoo Diaries
    10:00~10:30
    Zoo Diaries
    10:30~11:00
    Zoo Diaries
    11:00~12:00
    Shark Side of the Moon: Lunar Legends
    12:00~13:00
    Baby Sharks: Extra Bite
    13:00~14:00
    World's Biggest Bull Shark: Thousand Pound Queen
    14:00~15:00
    Shark Attack Files
    15:00~16:00
    When Sharks Attack
    16:00~17:00
    Shark Beach with Chris Hemsworth: Extra Bite
    17:00~18:00
    When Sharks Attack 360
    18:00~18:30
    When Sharks Attack: Blood on the Water
    18:30~19:00
    When Sharks Attack: Blood on the Water
    19:00~20:00
    Shark Attack Files
    20:00~21:00
    Shark Attack Files
    21:00~22:00
    Baby Sharks in the City: Beyond the Nursery
    22:00~23:00
    Sharks vs. Dolphins: Bahamas Battleground
    133 Nat Geo WILD Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    Queens
    01:00~02:00
    Alaska and Beyond: Big and Small
    02:00~03:00
    Africa's Deadliest
    03:00~04:00
    Gordon Ramsay: Uncharted
    04:00~05:00
    Africa's Deadliest
    05:00~06:00
    Gordon Ramsay: Uncharted
    06:00~06:30
    Pick a Puppy
    06:30~07:00
    Pick a Puppy
    07:00~08:00
    Hope for Wildlife
    08:00~08:30
    Zoo Diaries
    08:30~09:00
    Paid Programming
    09:00~09:30
    Pick a Puppy
    09:30~10:00
    Pick a Puppy
    10:00~11:00
    Hope for Wildlife
    11:00~12:00
    The Hatcher Family Dairy
    12:00~13:00
    The Hatcher Family Dairy
    13:00~14:00
    The Hatcher Family Dairy
    14:00~15:00
    The Hatcher Family Dairy
    15:00~16:00
    The Hatcher Family Dairy
    16:00~17:00
    The Hatcher Family Dairy
    17:00~18:00
    The Hatcher Family Dairy
    18:00~19:00
    The Hatcher Family Dairy
    19:00~20:00
    The Hatcher Family Dairy
    20:00~21:00
    The Incredible Dr. Pol
    21:00~22:00
    The Incredible Dr. Pol
    22:00~23:00
    The Incredible Dr. Pol
    134 History Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~01:00
    S.W.A.T.
    01:00~02:00
    S.W.A.T.
    02:00~03:00
    S.W.A.T.
    03:00~04:00
    NCIS: Los Angeles
    04:00~05:00
    NCIS: Los Angeles
    05:00~06:00
    Pawn Stars
    06:00~07:00
    Ice Pilots NWT
    07:00~08:00
    Ice Pilots NWT
    08:00~09:00
    Big Timber
    09:00~10:00
    Big Timber
    10:00~11:00
    Big Timber
    11:00~12:00
    Backroad Truckers
    12:00~13:00
    NCIS: Los Angeles
    13:00~14:00
    NCIS: Los Angeles
    14:00~15:00
    S.W.A.T.
    15:00~16:00
    S.W.A.T.
    16:00~17:00
    S.W.A.T.
    17:00~18:00
    The UnXplained Special Presentation
    18:00~19:00
    The UnBelievable With Dan Aykroyd
    19:00~20:00
    History's Greatest Mysteries
    20:00~21:00
    Backroad Truckers
    21:00~22:00
    Backroad Truckers
    22:00~23:00
    The UnBelievable With Dan Aykroyd
    135 H2 Consulter
    Temps
    Nom des Programmes
    00:00~00:30
    The Proof Is Out There
    00:30~01:00
    The Proof Is Out There
    01:00~02:00
    The Proof Is Out There
    02:00~03:00
    The Proof Is Out There
    03:00~03:30
    The Proof Is Out There
    03:30~04:00
    The Proof Is Out There
    04:00~04:30
    The Proof Is Out There
    04:30~05:00
    The Proof Is Out There
    05:00~05:30
    The Proof Is Out There
    05:30~06:00
    The Proof Is Out There
    06:00~07:00
    Our War
    07:00~08:00
    Canadian Pickers
    08:00~09:00
    Canadian Pickers
    09:00~10:00
    Our War
    10:00~11:00
    Canadian Pickers
    11:00~12:00
    Canadian Pickers
    12:00~13:00
    Man vs. History